ul. Podmurna 1/3

Adam Polański

„Prosto w oczy” – fotografia portretowa

22.09.2016 (czwartek) godz. 18.00,

Fotogaleria Domu Muz w Toruniu ul. Podmurna 1/3

wystawa czynna do 16.10.2016, wstęp wolny

Adam Polański na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Tomyślu. Fotografią zajmuje się od ponad 20 lat. Jego projekty fotograficzne dotyczyły architektury oraz sportu, jednak dominującym tematem twórczości Polańskiego stał się portret. Fotografuje aparatem cyfrowym i średnioformatowym aparatem analogowym. W latach 2004 – 2015 jego 349 prac znalazło się na pierwszych stronach międzynarodowych internetowych galerii fotograficznych. Jego prace prezentowane były na autorskich wystawach m.in. w Warszawie, Łodzi, Częstochowie, Zabrzu, Kołobrzegu, Nowym Tomyślu, a także w Biesenthal, Poczdamie, Friedland, Frankfurcie nad Odrą. Laureat i zdobywca licznych nagród w konkursach fotograficznych krajowych i międzynarodowych.

Adam Polański jest głównym organizatorem i pomysłodawcą międzynarodowego konkursu fotograficznego „Portret prawdziwy” (odbyły się trzy edycje).

„Prosto w oczy” to zbiór fotografii, które w trójnasób nawiązują do nieco przewrotnego tytułu ekspozycji. Prosto w oczy – ponieważ fotograf swoimi pracami zwraca się bezpośrednio do gościa odwiedzającego wystawę.

Prosto w oczy – bo właśnie tak patrzą na nas z fotografii modele i modelki.

Prosto w oczy – gdyż każda z eksponowanych prac miała okazję zmierzyć się w bezpośrednim starciu z odbiorcą i wyjść z tej konfrontacji zwycięsko. Prace składające się na prezentowaną serię wybrane zostały według klucza – wyróżnień w międzynarodowych i polskich konkursach fotograficznych, publikacji w renomowanych czasopismach, poświęconych fotografii. Sami modele to zarówno osoby znane – ze scen, teatrów – muzycy, artyści jak i modele nieprofesjonalni określani przez samych siebie mianem zwykłych.

marszalkaaauuuu 1t dddfffffdaao DSC_89ggg37-Egfdituyyuyuy DSC_9114-Editaass