ul. Podmurna 1/3

Riccardo Grosso – start godzina 19:00

Riccardo Grosso – wirtuoz  harmonijki i wokalista – po powrocie z Nowego Orleanu, gdzie mieszkał i grał przez pewien czas – zmienił kierunek z zespołu Blues na nietypowy repertuar na to, co można dziś uznać Electrified Folk Blues, gdzie jazzowa koncepcja została zmieniona na silny rytm Rock.

Od 2003 roku (kiedy zagrali pierwszy koncert) w zespole zadebiutował na gitarze Stefano Pagotto oraz Massimo Fantinelli.

Dzisiaj perkusistą jest Andrea D’Ostuni, który zawsze podróżuje między Londynem a Włochami w zakresie muzyki, a styl – wypełniony rockiem i językiem Blues – doskonale wpisuje się w styl zespołu.

Zespół zaczął grać na festiwalach i klubach Bluesa, wydał album na żywo („21.12” – 2015) i rozpoczął stałą obecność w Szwajcarii (Bellinzona Blues Sessions 2014 i 2015, Basel Blues Festival 2015, Out Of The Blue’s Samedan 2015, Regularnie koncertuje w kraju od 2014 roku), Austrii, Niemiec i Włoch (Suoni di Marca 2014 jako headliner, Festa D’Estate 2014, Treviso Blues 2016, Bitonto Blues Festival 2016).

Po drodze zespół został mile zaskoczony i miał zaszczyt usłyszeć dobre opinie od artystów, takich jak Charlie Musselwhite, Johnny Sansone, Greg Izor i recenzje prasowe z Soulbag (FR), Blues Matters! (UK), Roots Time (BE), Bluesnews Magazin (DE). Riccardo Grosso & RGBand nadal jest na falach radia prawie na całym świecie (USA, Wielka Brytania, Kanada, Europa, Chile i Australia).

I to wszystko zaczęło się od idei: „starajmy się grać Blues w nieco bardziej osobisty sposób, zróbmy różnicę!”

http://www.rgband.com/en/

Kraków Street Band – start godzina 20:30

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem.

Trudno się temu dziwić – Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach – m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” i „Zespół Roku 2015”.

W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką – Wójcik i zaproszonymi goścmi z Krakowskiego muzycznego światka. Obecnie muzycy pracują nad trzecią płytą, która oparta będzie głównie na autorskim materiale.

Bilet normalny w przedsprzedaży 20,00 zł

Bilet ulgowy w przedsprzedaży 15,00 zł

W dniu koncertu normalny 25,00 zł

W dniu koncertu ulgowy 20,00 zł