ul. Podmurna 1/3

Marko Jovanović

Kilka słów od artysty:

Urodzony: 1978, Monachium.

Instrumenty: harmonijka diatoniczna i chromatyczna, kontrabas i fortepian.

Jestem muzykiem, grającym na harmonijce i założycielem szkoły „Harmonica School” w Berlinie. Od wczesnego dzieciństwa byłem otoczony muzyką, a mój ojciec i wujek kochali bluesa. Nasza czteroosobowa rodzina mieszkała w trzypokojowym mieszkaniu i była pełna muzyki – wszystko od Bałkanów i Heavy Metala po Ravi Shankar, zwykle w tym samym czasie. Czasami udało mi się znaleźć cichy zakątek, w którym mogłem słuchać własnej muzyki na moim odtwarzaczu Sony Walkman, ale wciąż miałem duży wpływ na kolorowe życie muzyczne wokół mnie. Bycie profesjonalnym muzykiem było naturalną konsekwencją mojego środowiska. Poszedłem za moim zainteresowaniem, aby odkryć muzykę we wszystkich jej aspektach i szukałem mojej własnej drogi do wyrażania siebie.

Na początku harmonijka była wyzwaniem na wiele konkretnych sposobów, które są typowe dla tego instrumentu. Nawet dziś jestem wciąż zafascynowany jego unikalnym brzmieniem i zakresem ekspresji. Codziennie czekam na ćwiczenia i naukę.

Z głęboką wdzięcznością,  spoglądam na 25 lat gry na harmonijce. Na spostrzeżenia, liczne możliwości podróżowania i wiele trwałych przyjaźni.

Moim szczerym pragnieniem jest przekazanie tych doświadczeń – i właśnie chodzi o szkołę Harmoniki w Berlinie. Dla mnie nauka, nauczanie i czynna gra muzyka idą w parze, a ja nie mogę się doczekać okazji do grania.

Marko Jovanović

 

 

Joan Pau jest jednym z wiodących wykładowców harmonijki diatonicznej w Hiszpanii.
Joan jest wirtuozem harmonijki odkrywającym jej możliwości w różnych kontekstach muzycznych.

Obecnie jest jednym z głównych członków zespołu Barcelo Bluegrass Band i gra muzykę bluesową z Miguelem Talaverą jako duet. Gra również u boku kompozytora Quico Pi de la Serry oraz gitarzysty jazzowego ManucheValentí Moya.

Bez względu na to, czy gra bluegrass, blues czy swing manuche, czyni to na wysokim poziomie. Jego wszechstronność pozwoliła mu grać z wieloma artystami na etapie muzyki rock-pop, country i gospel w Hiszpanii, a muzykę z harmonijki można usłyszeć na ponad 40 płytach.

Joan Pau gra na licznych festiwalach w Hiszpanii i jest znany w krajach takich jak Francja, Anglia, Irlandia, Polska, Szwajcaria i Holandia, ponieważ uczestniczy w imprezach Bluesowych.

Wykonuje harmonijkowe nagrania dotyczące ogłoszeń reklamowych i sesji muzycznych dla radia, telewizji i kina.

Jest również nauczycielem gry na harmonijce w Barcelonie, prowadzi warsztaty na różnych festiwalach, a także organizuje sesje z udziałem dzieci w szkołach.

 

Bilet normalny w przedsprzedaży 25,00 zł

Bilet ulgowy w przedsprzedaży 20,00 zł

W dniu koncertu normalny 30,00 zł

W dniu koncertu ulgowy 25,00 zł