ul. Podmurna 1/3

Dr Tomasz Sobecki – urodzony w roku 1952 i mieszkający w Toruniu. Absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mistrzem wprowadzającym w świat sztuki i zarazem mentorem pierwszych zagranicznych wystaw fotograficznych był Władysław Hasior. Wpływ na kształtowanie postawy artystycznej miały kontakty z wieloma wybitnymi artystami polskimi m.in. Tadeuszem Brzozowskim, Jackiem Sienickim, Stanisławem Rodzińskim oraz ich sztuką.

W czerwcu 2013 broniąc pracę „IDEA PIRAMID” uzyskał stopień doktora sztuki w zakresie fotografii na Wydziale Operatorskim łódzkiej FILMÓWKI – PWSFTviT. Promotorem był dr hab. Mirosław Ledwosiński, a recenzentami prof. Andrzej Bator oraz dr hab. Andrzej Musiał.

Wiele wystaw w prestiżowych polskich oraz zagranicznych galeriach artystycznych i fotograficznych, jak również w nietypowych przestrzeniach publicznych, np. Coventry Cathedral (1983), Carski Dworzec Kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim (2006).

Liczne wystawy indywidualne za granicą w krajach europejskich oraz w Kazachstanie (2011) – Astana; USA – St. Louis (1991), Chicago (2013); Australii (2014) Sydney, Indiach (2015) – Hajdarabad.

Udział w międzynarodowych wystawach zbiorowych sztuki polskiej w Belgii i Republice Federalnej Niemiec oraz w innych krajach, a także w wystawie pokonkursowej w Japonii.

Charakterystycznym dla autora sposobem tworzenia jest analiza tematów aż do wyczerpania zagadnień poznawczych i formalnych.

Inspiracją dla działań artystycznych autora jest zarówno przyroda, jak i kultura z uwzględnieniem dokonań wybranych artystów różnych dziedzin sztuki: Stanisława Ignacego Witkiewicza, Franciszka Starowieyskiego, Alexandra Caldera, Francisa Bacona i inni.

Prace w zbiorach muzealnych: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Okręgowym w Toruniu, Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej w Kielcach, a także w zbiorach prywatnych i publicznych w kraju i za granicą.

Wstęp wolny.