ul. Podmurna 1/3

Zapraszamy do Fotogalerii na otwarcie wystawy makrofotografi Agnieszki Ulatowskiej z Torunia i Mirosława Radciniewskiego z Chełmży. Autorzy wystawy są absolwentami Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Agnieszka Ulatowska: Przyrodą interesowała się od zawsze. To jedna z niewielu rzeczy, która potrafi ją cieszyć tylko dlatego, że po prostu jest. Niniejsza wystawa jest odzwierciedleniem dwóch pasji – fotograficznej i przyrodniczej. Jej konikiem są owady, zwłaszcza motyle i chrząszcze, które traktuje jako jeden z najwdzięczniejszych tematów – potrafi spędzić parę godzin na kilku metrach kwadratowych łąki, co rusz znajdując coś wartego uwiecznienia. Od kilku lat jest także uczestniczką zajęć fotograficznych w toruńskim WOAK-u.

Mirosław Radciniewski: Aparat towarzyszy mu od 18 roku życia w różnych tematach hobbistycznych. Ukierunkowanie spojrzenia na fotografię artystyczną, zwłaszcza przyrodniczą nastąpiło na studiach w Bydgoszczy i  pod wpływem pleneru fotograficznego „Piktorializm” w 2008 roku oraz zajęć  fotograficznych w toruńskim WOAK-u. Na warsztatach Akademii Nikona po raz pierwszy  zatknął się ze spojrzeniem na świat przez obiektyw do makrofotografii. W obecnej wystawie są trzy prace z tych warsztatów. Zawodowo dużo obcuje z naturą – pracując w rolnictwie zawsze towarzyszy mu aparat.

Wstęp wolny