ul. Podmurna 1/3

Celem projektu był rozwój kompetencji językowych oraz promowanie refleksyjnej postawy wśród młodych użytkowników języka polskiego. Grupa toruńskich licealistów wzięła udział w kreatywnych warsztatach językowych, podczas których badała współczesny język, a następnie stworzyła lingolatorium, czyli laboratorium wymierających słów. Tworzeniu lingolatorium towarzyszyły interdyscyplinarne działania z pogranicza nauki i sztuki. W efekcie wykreowana została bezpieczna przestrzeń do twórczych eksperymentów na materiale językowym, do której na kolejnym etapie zaprosiliśmy również młodsi uczniowie oraz mieszkańcy Torunia.

Młodzi badacze oprowadzali gości po wyjątkowym laboratorium, w którym różnym eksperymentom poddawane są… słowa! Zapraszamy do zapoznania się z aplikacją będącą wirtualnym odpowiednikiem Lingolatorium:

Lingolatorium

 

Współorganizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych Tartak, Liceum Jagiellońskie w Toruniu

Projekt realizowany był w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty dodaj do ulubionych” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków Gminy Miasta Toruń.