ul. Poznańska 52

Wystawa jest drugą odsłoną projektu fotograficznego „Kobieta. Cztery pory roku”. Autorka – Laura Trawińska celowo do współpracy w projekcie zaprosiła osoby spoza świata mody, kobiety nie zajmujące się modelingiem, dziewczyny i kobiety, które spotykamy na co dzień: „Większość z nas – jak zauważa autorka prac- w codziennej rzeczywistości dnia zapomina dostrzec w sobie piękno. Prawdziwe piękno, które jest w każdym człowieku. Piękno, które nie jedno ma oblicze. Na wiosnę, wraz z moimi Spring Princesses, na nowo odkryjmy siebie. Niech każda na wiosnę poczuje się księżniczką!”

Laura Trawińska – z wykształcenia socjolog, doktorantka na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Doktoranckich w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych przy Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień współpracuje z Gazetą Wyborczą jako fotoreporterka, jej zdjęcia publikowane są zarówno w wydaniu internetowym, jak i w druku, kilkukrotnie tworzyła okładki do Magazynu. Autorka kalendarzy, m.in. kalendarza sportowego dla Pomorzanin Toruń oraz dla Hospicjum Nadzieja. W grudniu 2017 roku w Toruniu miała miejsce jej autorska wystawa portretów kobiecych „Winter Queens / Zimowe Królowe”, która była otwarciem cyklu
„Kobieta. Cztery pory roku”. Wydarzenie finansowane ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu Mikrowsparcie.

Koordynator wydarzenia: Joanna Łagan

 wstęp wolny