Podmurna 1/3
87-100 Toruń

56 621 05 81
sekretariat@dommuz.pl

podmurna@dommuz.pl

Trochę historii!

Ulica Podmurna – to najdłuższa ulica średniowiecznego Torunia. Wyznaczała granicę Starego Miasta od wschodu i biegła wzdłuż murów obronnych od Wisły aż do baszty Koci Łeb. Wznoszono przy niej chętnie spichlerze – w wypadku zagrożenia stanowiły naturalną przeszkodę dla wroga.

U jej początku, na zakolu ulicy, przy Podmurnej 1/3 znajduje się jeden z najstarszych spichlerzy gotyckich z przełomu XIII /XIV, przebudowany w wieku XIX i XX na cele mieszkalne. Później, częściowo wykorzystywany był także na stolarnię i warsztat elektryczny. Odremontowany w 1985 r., z zamiarem zorganizowania w nim siedziby oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i Muzeum Jazzu. Ostatecznie zagościła tu miejska instytucja kultury – najpierw Miejski Dom Kultury „Centrum”, a po jego przekształceniu, od 1993 r. obiekt jest główną siedzibą miejskiej instytucji kultury Dom Muz w Toruniu.

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 8:00-18:00

Mieszczą się tu:

– Galeria Muz

– Fotogaleria

– Sala koncertowa

– Pomieszczenia administracyjne.

To tu realizowane są wystawy, odbywają się wernisaże, koncerty, spektakle, pokazy, spotkania, wykłady, warsztaty, próby zespołów muzycznych, itp. Działalność placówki adresowana jest do młodzieży licealnej i studenckiej oraz tzw. młodej inteligencji, ale chętnie odwiedzana jest także przez dojrzałych uczestników życia kulturalnego.

Sala widowiskowa może pomieścić 80 osób.

W najbliższym czasie w ofercie Domu Muz przy Podmurnej

Lokal na wynajem 49m2 ul. Poznańska 52/1

  Ogłoszenie: Dom Muz na ul. Poznańskiej 52/1 na I piętrze, posiada lokal użytkowy pod wynajem o powierzchni 49,27...
zobacz więcej

Wystawa fotografii subiektywnej

Piotr Komosiński, Krzysztof Gałązka - GRUPA B1
Grupa B1 to dwóch ciechocińskich fotografów Piotr Komosiński oraz Krzysztof Gałązka. Artyści w swojej sztuce starają się oddać subiektywne...
zobacz więcej

Węzeł malarstwa – obszar Morza Śródziemnego

Wystawa prac Grzegorza Ratajczyka z Poznania
Profesor Grzegorz Ratajczyk urodził się w 1960 roku w Krotoszynie. 1980-85 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w...
zobacz więcej

Podwórkowe zabawy z Wędką i Domem Muz

Mokre
Zabawy podwórkowe na placach zabaw pomiędzy blokami na osiedlu Mokre. Zapraszamy na warsztaty plastyczne oraz animacje.
zobacz więcej

Podwórkowe Zabawy z Wędka i Domem Muz

Jakubskie Przedmieście
Zabawy podwórkowe na placach zabaw pomiędzy blokami na Jakubskim Przedmieściu. Zapraszamy na warsztaty plastyczne oraz animacje.
zobacz więcej

Podwórkowe zabawy z Wędką i Domem Muz

Bydgoskie Przedmieście
Zabawy podwórkowe na placach zabaw pomiędzy blokami na Bydgoskiem Przedmieściu. Zapraszamy na warsztaty plastyczne oraz animacje.
zobacz więcej