ul. Poznańska 52

„Ciem”jest wystawą stworzoną przez studentów trzeciego roku Sztuki mediów i edukacji wizualnej. W ramach pracowni intermedialnej na zajęciach prowadzonych przez dr Marię Szczodrowską i dr. Radosława Stańca powstały spersonalizowane lampy oraz książki artystyczne. Zarówno światło rzeczywiste, jak i metafizyczne jest punktem wyjściowym dla tytułowych ciem. Artbook to indywidualna próba stworzenia historii, opartej o własne emocje, doświadczenia, przeżycia. Każda z artystek buduje treść książki, nie w sposób opisowy, ale wykorzystując środki i zabiegi artystyczne. Obiekty mają bardzo często charakter symboliczny. Lampy artystyczne to obiekty przestrzenne, które poprzez ciekawe formy tworzą interesujące efekty wizualne. Twórcy analizują medium jakim jest światło, które potrafi stworzyć atrakcyjne wrażenia wzrokowe.

Ćmy, stworzenia nocne, dążąc za wszelką cenę do jasności, choćby sztucznej, bywają natrętne. Zapylają jednak kwiaty, których kielichy otwierają się wyłącznie po zmroku. Mamy nadzieję na podobne pomnażanie idei zawartych w naszych realizacjach.

Artystki: Natalia Buczkowska, Kristina Chychkovska, Monika Diakowska, Paulina Falszewska, Natalia Kasprowicz, Beata Kozłowska, Weronika Kułakowska, Martyna Łazarz, Patrycja Parzych, Natalia Przybylska, Roksana Sadowska, Alina Śmietana, Daria Stankevich, Marlena Waszak.

Wystawa czynna do 10.06.2018

Koordynator wydarzenia: Joanna Łagan

Wstęp wolny.

Poniżej link  do zdjęć z wernisażu

https://mega.nz/#F!qewnyJpK!6Zw08OEtsrhy4j0Jxiac2A

Lampa autorstwa Pauliny Falszewskiej

Artbook   autorstwa Darii Stankievich