ul. Podmurna 1/3

ul. Okólna 169

ul. Poznańska 52

Zachęcamy do pobierania i udostępniania dalej publikacji z zadania ETNO spiżarnia Ziemi Dobrzyńskiej ⤵️

🌿 🌿 🌿 Celem zadania była integracja, aktywizacja i podniesienie kompetencji kulturotwórczych szesnastu kobiet, pochodzących z Czernikowa i Torunia oraz edukacja regionalna społeczności w powiecie golubsko-dobrzyńskim i toruńskim. W czasie interdyscyplinarnych zajęć realizowanych w okresie lipiec-październik 2019 pobudziliśmy uczestniczki do eksperymentów artystycznych i dzielenia się swoją wiedzą na temat roślin, przepisów kulinarnych i tradycji, w tym przekazu ustnego.

🌿 🌿 🌿 W czasie warsztatów była zbierana i katalogowana wiedza folklorystyczna uczestniczek, na podstawie której stworzyliśmy tę wspólną publikację. W ramach projektu kobiety wzięły udział w rozmaitych działaniach podnoszących wiedzę i umiejętności zielarskie, etnograficzne oraz kompetencje animacyjne.

🌿 🌿 🌿 ETNO spiżarnia Ziemi Dobrzyńskiej jest pierwszym tak dużym projektem realizowanym poza murami naszej Instytucji na skalę regionalną. Jego pomysłodawczyniami są uczestniczki poprzedniego projektu realizowanego w Domu Muz Włącznik! Ewelina Wolska i Sara Orzechowska.

🌿 Opiekunkami merytorycznymi są animatorki kultury – Agnieszka Dąbrowska, Aleksandra Strzelec i Elżbieta Chrulska.

🌿 Projekt realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2019 dofinansowanego ze środków MKiDzN oraz dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

Blog:
https://etnospizarnia.blogspot.com/