ul. Poznańska 52

FLUOPARK – warsztaty rodzinne w parku przed Domem Muz

Między drzewami w parku rozepniemy strecz, na którym powstaną prace malarskie. Będziemy malować farbami fluorescencyjnymi w różnych kolorach. Na „strecz-płótnach” powstaną bajkowe rośliny, pojawią się tam również różnego rodzaju ptaki i motyle. Przygotujemy także wielką pajęczynę, którą podczas prezentacji rozepniemy w przestrzeni parku między drzewami.

Kolejnym działaniem będzie warsztat fluoabstrakcji. Na dużych płótnach na blejtramie rozłożonych na terenie zielonym powstaną prace abstrakcyjne inspirowane twórczością znanych malarzy, jednakże wykonane w kolorystyce fluo z użyciem farb fluorescencyjnych i fosforyzujących.

Płótna zostaną zawieszone w przestrzeni parku podczas pokazu i podświetlone lampą UV. W parku rozwieszone zostaną także płócienne kwadraty, na których uczestnicy warsztatów wykonają prace farbą fosforyzującą oraz małe i wielkie papierowe kule wykonane podczas zabaw z papierem.

Każdy z uczestników będzie mógł wykonać dla siebie pamiątkowy fosfo- lub fluo- breloczek, który zabierze do domu.

 

Całość projektu zostanie zaprezentowana jednorazowo po zmroku w parku przy ul. Poznańskiej w dniu 29 czerwca. W razie niepogody warsztaty odbędą się w budynku Domu Muz.

 

Impreza w ramach Mikrowsparcia z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wstęp wolny.