ul. Podmurna 1/3

Zapraszamy na koncert zespołów Domu Muz: Sunnny Side, HulajDusza, Jazziomals, Baader Meinhof.

HulajDusza

Zespół założony został w 2007 roku przez Agnieszkę Filipiak oraz Iwonę Czepułkowską (aktualnie Gulczyńską) i niemal od początku istnienia związany jest z Domem Muz. Pierwszym publicznym występem był udział w eliminacjach do festiwalu FAMA, które odbywały się w toruńskiej Od Nowie. Zespół tworzą: Agnieszka Filipiak (gitara, wokal), Marta Lang (gitara, wokal), Iwona Gulczyńska (skrzypce, wokal). Zarówno słowa, jak i muzyka Hulajduszy są autorskie. Agnieszka Filipiak jest autorką tekstów, w ostatnich latach również Marta Lang. Zespół w 2014 roku wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną po prostu „Hulajdusza”. W czasie koncertu będzie można usłyszeć piosenki z tej płyty, ale także kolędy i poezję.

Jazziomals

Jazziomals, to duet gitarowy preferujący muzykę akustyczną. Od bez mała 10 lat Jacek „Pawlacz” Pawlikowski i Jarek „Szymon” Szymański poszerzają swój repertuar czerpiąc przede wszystkim z tradycji muzyki jazzowej, filmowej jak i popularnej. Z duetem współpracuje również Andrzej „Bruner” Gulczyński który od początku istnienia Jazziomalsów jest dla muzyków kimś w rodzaju „drogowskazu” wspierając równocześnie duet brzmieniem swojego kontrabasu. W tym właśnie składzie od lat wielu muzycy spotykają się w Domu Muz gdzie ćwiczą na co dzień. Na repertuar Jazziomalsów składają się takie klasyki muzyki jazzowej jak Stella By Starlight, The Days Of Wine And Roses, The Girl From Ipanema, Summertime, Mercy.Mercy, Mercy i wiele innych. Nie brakuje również elementów muzyki polskiej. Piosenki z filmów Czterdziestolatek czy Stawiam na Tolka Banana z muzyką Dudusia Matuszkiewicza brzmią w wykonaniu grupy równie dobrze jak kompozycje Manciniego, Gershwina, Jobima czy Monka.

Jazziomals:
Jarek „Szymon” Szamański – gitara
Jacek „Pawlacz” Pawlikowski – gitara
Andrzej „Bruner” Gulczyński – kontrabas

Sunnyside

Zespół powstał z inicjatywy Adama Jędrzejowskiego, muzyka perkusisty, współpracującego z czołówką polskiej „ekstraklasy jazzowej” lat 50-tych i 60-tych. Grał w zespołach Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego. Mimo zasłużonej „jazzowej emerytury” nadal pozostaje aktywny powołując do życia kolejne projekty. Jednym z nich jest właśnie Sunny Side. Kwartet, który dzięki witalności jego lidera, cechuje prostota i radość wspólnego muzykowania. Stąd udział kwartetu w Happy Jazz Festiwal, którego pomysłodawcą i protoplastą jest właśnie Adam. W Domu Muz kwartet zagra w następującym składzie: Adam Jędrzejowski dr., Mirosław Lewandowski ts., Piotr Pokutycki guit., Andrzej Gulczyński bass. Muzycy zaprezentują popularne standardy jazzowe autorstwa Jobima, Gershwina, Portera jak i kompozycje polskich autorów.

Baader Meinhof