ul. Poznańska 52

Z przyczyn  niezależnych wydarzanie zostaje ODWOŁANE.

Za  utrudnienia przepraszamy.

 

 

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Poranek teatralny w wykonaniu grupy nieformalnej ze Szkoły Podstawowej w Ostrowąsie.

Spektakl oparty na opowieści Braci Grimm.

Przedstawienie teatralne opowiada historie dobrej, pięknej dziewczyny, która znienawidzona za swą urodę zostaje wypędzona z królestwa przez złą macochę. Będąc na wygnaniu główna bohaterka zaprzyjaźnia się z siedmioma krasnalami, z którymi zamieszkuje malowniczo położony domek na skraju, pełnego leśnych zwierząt lasu. Zła królowa dowiadując się, że Śnieżka żyje i za wszelką cenę próbuje ją zgładzić.

 

Bajka ta ma za zadanie bawić, wzruszać, ale także uczyć, bo morału tutaj nie sposób zbagatelizować. Scenariusz został napisany w taki sposób, aby aktorzy mogli wchodzić w interakcję z widzem

Tak o przedstawieniu mówią jego twórcy- rodzice, dzieci i absolwenci ze szkoły w Ostrowąsie:
„Pomysł zrobienia przedstawienia powstał w luźnej rozmowie między rodzicami rok temu. Swoim doświadczeniem podzieliła się z nami jedna z mam, która już takie przedstawienie robiła dla dzieci niepełnosprawnych w jednej ze szkół w Aleksandrowie Kuj. Postanowiliśmy zrobić dzieciom niespodziankę i wystąpić dla nich. Małgorzata Kaczmarek jako przewodnicząca rady rodziców wybrała grupę chętnych osób, które chciałyby wziąć udział w projekcie edukacyjnym ,,RODZICE DZIECIOM” i wystąpić w bajce pt. ,,Brzydkie Kaczątko”. Poprosiła więc panią Magdalenę Wojciechowską, która była reżyserem i scenografem. Po wielu spotkaniach i próbach udało się wystąpić dla dzieci. Pomysł nasz spodobał się postanowiliśmy, że wystąpimy jeszcze raz. Dołączyli się do nas nauczyciele i absolwenci szkoły. Pani Magdalena Wojciechowska napisała scenariusz do przedstawienia ,,Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków ”. Kolejne dni i godziny były dla niektórych wielkim wyzwaniem. Nasza tegoroczna grupa liczy 19 osób.

16 lutego wystąpimy na scenie Domu Muz, co niezmiernie nas cieszy. Do zobaczenia na spektaklu”.

Po spektaklu zapraszamy dzieci na warsztaty

Wstęp: wolny