ul. Podmurna 1/3

Nieznany Ląd  to dla jednych kraina marzeń, dla innych Ziemia Obiecana, Arkadia, kraina wiecznej szczęśliwości lub odpoczynku. Niespokojna jest ludzka dusza dopóki jej nie odnajdzie, w niej nie spocznie. Nieznany Ląd, to miejsce upragnione, a jednocześnie wzbudzające lęk – bo nieznane. Wiążemy z nim nasze nadzieje, tęsknoty, najskrytsze pragnienia i najszlachetniejsze idee. Tam gdzie horyzont wyznacza granicę między niebem a ziemią, między duchem a materią leży Ląd Nieznany, daleki i nierealny, którego archetyp odciśnięty jest w sercu człowieka. Dążenie do niego stanowi prawdę pierwotną i podstawową oraz wyznacza cel i nadaje sens ludzkiemu istnieniu. Prezentowane na wystawie w Domu Muz obrazy powstały w ciągu ostatnich 5 lat (2005- 2010). Przedstawiają one w prostej abstrakcyjnej formie wyobrażenia i oczekiwanie Nowego Nieba i Nowej Ziemi.

Mirosława Rochecka
Urodziła się w 1960 r. w Sępólnie Krajeńskim. Studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego w 1989 r. Od roku 1996 pracuje na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Zakładzie Kształcenia Artystycznego Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa dla studentów konserwacji zabytków. Zajmuje się twórczością artystyczną w dziedzinie malarstwa. Pisze artykuły i eseje o sztuce. Doktorat w dziedzinie malarstwa: „Duch i materia w malarstwie” w 2000r.
Habilitacja w dziedzinie nauk humanistycznych – specjalność malarstwo: „Abstrakcja i sacrum” w 2006r. Uzyskała wiele nagród i wyróżnień na środowiskowych przeglądach i konkursach Dzieło Roku i Annale ZPAP. W roku 2000 – medal na X Biennale Sacrum w Gorzowie Wielkopolskim. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Wstęp wolny

IMG_5573