ul. Poznańska 52

„Tytułowa Barbara w obliczu zbliżającej się śmierci zwołuje swoje porzucone przed piętnastu laty córki, aby porozmawiać o testamencie. Pragnie przy tym wyjaśnić im powody, dla których przed laty oddała je pod opiekę swojej siostrze, a sama zajęła się tworzeniem firmy i zarabianiem pieniędzy. Osiągając coraz większe sukcesy w biznesie z radością oddalała się od tragicznej przeszłości związanej ze śmiercią męża oraz widmem nieuchronnej biedy. Jednak pojawienie się zwaśnionych córek na tak doniosłym wydarzeniu rodzinnym, zamiast spodziewanego pojednania, doprowadziło do potoku utarczek słownych oraz bezpardonowej wymiany nagromadzonych pretensji oraz żalu. Barbara widząc jak jej córki zuchwale skaczą sobie do oczu, próbuje ze wszystkich sił uspokoić je i wyjaśnić tajemnicę swojego życiowego dramatu. Niestety jest bardzo osłabiona chorobą i co chwila udaje się na krótki odpoczynek do sąsiedniego pokoju, nie mogąc wyrazić słowami tego co czuje w sercu. Na szczęście, tu z pomocą przychodzi jej opiekunka, niezastąpiona pani Kamilka, która najpierw wchodzi z gniewnymi córkami w krzyżowy ogień,a następnie przywołuje je do porządku tłumacząc zawiłości i dylematy jakim w swoim trudnym życiu poddawana była pani Barbara”.

Jakie ostatecznie wnioski wyłonią się z tej istnej kanonady wymiany argumentów nierzadko zabarwionych soczystymi epitetami, można się będzie przekonać oglądając sztukę na scenie toruńskiego Domu Muz 16 marca 2019 roku. I choć końcówka może nie należy do motywów wyjątkowo zaskakujących, niemniej pointa i refleksja jaką historia ta zostawia po sobie, długo jeszcze krąży i utrzymuje się w sercach i umysłach widzów. To z kolei świadczy o aktualności i sile tej skromnej, tragikomicznej sztuki.

Informacje dodatkowe:
W roku 2014 sztuka była kilkakrotnie wystawiana w trzech miastach Wielkiej Brytanii – Luton/Dunstable, Bedford oraz Milton.
16 marca 2019 roku odbędzie się Polska Premiera spektaklu „Testamentu Barbary”.
Obsada składa się z pięciu aktorek i dwóch aktorów.
Czas trwania: 50 min.
Cena biletu: 18 zł.
Bilety dostępne w dniu spektaklu
Możliwość bezpłatnej rezerwacji miejsc
tel. 698-293-487