ul. Poznańska 52

We wspólnej wystawie autorki starają się ukazać różnorodność materii. Realizacje Sylwii Sosińskiej to panele szklane wykonane z wielu nałożonych na siebie warstw szkła, z których autorka tworzy zestawy kompozycyjne, natomiast Marzena Wilk nadaje szkłom formy trójwymiarowe, malarsko-rzeźbiarskie o charakterze organicznym. Na wystawie zostaną zaprezentowane prace szkła artystycznego w technice fusingu charakteryzującej się tworzeniem szkła termoformowanego poprzez stapianie i wyginanie w temperaturze ok. 800°C.

Sylwia Sosińska – urodziła się w Toruniu. W 2013 roku podjęła studia w Pracowni Witrażu i Szkła Artystycznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, ukończyła je w 2018 roku dyplomem uzyskując wyróżnienie. Obecnie pracuje w Pracowni Witrażu i Szkła Artystycznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK.

Marzena Wilk – urodziła się w 1995 r. w Toruniu. Ukończyła toruńskie Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Obecnie jest studentką na kierunku malarstwa – specjalizacja Witrażu i Szkła Artystycznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Brała udział w kilkunastu wystawach zbiorowych.

Wystawa czynna do 10.04.2019