ul. Podmurna 1/3

Tomasz Drwięga (1976), torunianin. Od 2014 roku uczestnik Toruńskich Spacerów Fotograficznych. Swoją wiedzę fotograficzną pogłębiał m.in. w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu i grafikę komputerową w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. W ubiegłym roku zadebiutował udaną wystawą w naszej galerii pt. „Fotografie czarno-białe”.

 W moich fotografiach zawsze chciałem odnaleźć coś świeżego. Lubię odrealniać zwykłe kompozycje,  Lubię zarówno malarstwo, rzeźbę jak i architekturę  oraz przyrodę  . Wszystko to w swoim bogactwie form inspiruje mnie wewnętrznie i zewnętrznie.
Artyści do których zaglądam najchętniej to twórca asamblażu Władysław Hasior oraz  jeden z ciekawszych twórców  Marian Kruczek .
Kolaże tworzę z wewnętrznej potrzeby, podobnie jak fotografie . Obie te formy wyrazu jak dotąd potrafią najlepiej odzwierciedlić i przybliżyć ”RZECZYWISTOŚĆ” , w której się poruszam.
Ktoś powiedział kiedyś że: PASJI lub SZALEŃSTWA nie da się zrozumieć i racjonalnie wytłumaczyć. Ja w swoich pracach  staram się pójść o krok dalej- i to POŁĄCZYĆ .