ul. Podmurna 1/3

ul. Okólna 169

ul. Poznańska 52

Jak co roku zapraszamy sympatyków rękodzieła do wspólnej akcji szydełkowania w przestrzeni miasta.

„Wędrująca ławeczka” jest projektem odwołującym się do tradycji ławek, które stawiano przed domem jako zaproszenie do spotkania, ale i wspólnego działania. W tym roku chcielibyśmy zaprosić społeczność toruńskiej starówki i Podgórza do działań z obszaru street artu, w efekcie których rękodzieło mogłoby stać się na okres wakacji elementem dekoracyjnym miejskiej architektury. W planach jest zrealizowanie 4 spotkań animacyjnych w okresie lipiec-sierpień 2019.

06.07.2019 (sobota), godz. 16:00 Wędrująca ławeczka – Piknik sztuki (ul. Poznańska 52)
W czasie dwugodzinnych warsztatów w parku przed Domem Muz przy ul. Poznańskiej 52 uczestnicy pod okiem instruktorów poznają podstawy sztuki szydełkowania i wykonają drobne dekoracje w parku (liście, owoce itd.). Dekoracje będą eksponowane przez tydzień.

15.07.2019 (poniedziałek), godz. 18:00 Wędrująca ławeczka – Ławeczki przy różach (Plac Rapackiego/ Fosa Staromiejska)
W czasie dwugodzinnych warsztatów w ogrodzie z różami na Placu Rapackiego uczestnicy wykonają dekoracje ławeczek. Dekoracje będą eksponowane przez tydzień.

03.08.2019 (sobota), godz. 11:00 Wędrująca ławeczka – Płaszczyki dla żabek Flisaka (Stary Rynek/Poczta)
W czasie dwugodzinnych warsztatów na ławeczkach przed Pocztą na Starym Rynku przygotujemy z użyciem podstawowych technik szydełkowania wybrane elementy garderoby dla żabek z fontanny Flisaka. Płaszczyki będą wykonane z kolorowej włóczki i eksponowane na rzeźbach przez tydzień (jeśli w trakcie warsztatów powstanie więcej alternatywnych form, będą one codziennie lub co dwa dni wymieniane na nowe).

12.08.2019 (poniedziałek), godz. 18:00 Wędrująca ławeczka – Zegar przy Empiku (ul. Szeroka/ul. Królowej Jadwigi)
W czasie dwugodzinnych warsztatów na ławeczkach przed Empikiem przygotujemy z użyciem podstawowych technik szydełkowania trzy koronkowe kompozycje, które udekorują przestrzeń między trzema filarami zegara. Szydełkowe witraże będą eksponowane przez tydzień (jeśli w trakcie warsztatów powstanie więcej alternatywnych form, będą one codziennie lub co dwa dni wymieniane na nowe).

Wstęp wolny!