ul. Podmurna 1/3

Dziś, pomimo łatwego dostępu do nowych technologii i prostoty wykonania fotografii, fotografowanie nie jest sztuką dla każdego.

W dn. 16 – 20 maja 2012 spotkali się w Toruniu uczestnicy VI Ogólnopolskiego Plenerowego Spotkania Fotografików. W historii organizowanych wspólnie przez Dom Muz i Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Kujawsko-Pomorski plenerów, kolejny raz skupili się na zadaniu przedstawienia miasta tą techniką. Obrazami sztuki fotograficznej utrwalili elementy przestrzeni miasta. Dzięki temu możemy teraz zobaczyć Toruń w szczególnym wymiarze i klimacie. I także kolejny raz przekonujemy się, że to indywidualność, intuicja i niezwykła wrażliwość twórców, a nie technika sprawiły, że możemy odkrywać na nowo duszę i urodę Naszego Miasta.

Przy okazji pleneru zorganizowaliśmy wystawę „Przestrzeń światła, krawędź cienia”, prezentującą prace jednej z uczestniczek pleneru – Anety Konik. Na popołudniowych, kameralnych spotkaniach w Domu Muz uczestnicy pleneru dzielili się doświadczeniem i prezentowali swój dorobek. Poznawaliśmy się bliżej, zaprzyjaźniliśmy się, a droga, którą przebyliśmy wraz z twórcami – uczestnikami kolejnych Spotkań uświadomiła nam jak cenna jest w życiu każdego pasja i odwaga tworzenia.

_DSC0048

 

_DSC0039

 

_DSC0035

 

_DSC0032