Dom Muz ul. Poznańska 52

tel. 56 66-44-912

 

Nauka gry na gitarze (wszystkie grupy wiekowe) godziny ustalane indywidualnie

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone są przez muzyka – minimum raz w tygodniu (pełna godzina) z uwzględnieniem indywidualnego toku zajęć.
prowadzenie: Robert Osmański
kontakt od poniedziałku do piątku (8:00-18:00) pod nr tel: 607-134-413

 

Pracownia ceramiczna (wszystkie grupy wiekowe) / środa 17:00-19:00

Do pracowni zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć będziemy mieli okazję zapoznać się z tajnikami warsztatu oraz przyjrzeć się całemu procesowi powstawania ceramiki – od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia.
Prowadząca: Gabriela Kutyba

Zobacz zdjęcia z pracowni ceramicznej

Zobacz zdjęcia – Zaczarowane miasteczko

 

TEATR AMORFICZNY 

 

16:30 – 18:00 GRUPA MŁODSZA (od lat 7) we wtorek

18:00-20:00 GRUPA STARSZA (młodzież , dorośli) w środę

Praca nad spektaklem czy etiudami w danym sezonie poprzedzona jest częścią warsztatową (w programie warsztatów znajdują się m.in. ćwiczenia dykcyjne, różnorodna interpretacja tekstów, praca nad ekspresją ciała i mimiką twarzy oraz poznawanie charakterystycznych elementów wybranych gatunków teatru itp.).
Scenariusze zmierzają w stronę teatru ruchu oraz teatru plastycznego, nie zawierają obszernych tekstów (informacja dla zapracowanych ;) – ZAPRASZAMY młodzież oraz osoby dorosłe a do GRUPY MŁODSZEJ dzieci od lat 7 .
Reżyserem Teatru Amorficznego jest Joanna Łagan, (animator kultury) dwukrotnie nagradzana za działalność w dziedzinie edukacji teatralnej.
Informacja o zespole

Teatr Amorficzny dotąd tworzyli licealiści oraz studenci (w jednym roku współtworzyli go również gimnazjaliści) – ma on za sobą 19 premier.
Wcześniej grupa występowała jako Teatr Bez Nazwy.
Zespół reprezentował Dom Muz na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym BUT (w 2012 r oraz w 2014 r), a także na dwóch ogólnopolskich konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika; brał udział również w licznych paradach i projektach.
Wygrał także casting do interdyscyplinarnego projektu (poświęconego W. Frelichowskiemu), którego finał nadawała TVP – „Szare Błogosławieństwo” (czerwiec 2013 r).

Teksty często piszą sami członkowie zespołu.
Autorami scenariuszy byli m.in.
Arleta Plitta, Mateusz Łagan, Łukasz Wudarski, Adam Zaguła – często wpływ na zmiany tekstu mieli także pozostali członkowie zespołu wchodzący w skład teatru w danym sezonie.

ZAPISY:
DOM MUZ ul. Poznańska 52, lub tel. 56- 66 44 912

opłata za miesiąc 30 zł

Opiekunem i reżyserem zespołu od początku jest Joanna Łagan.

Zobacz zdjęcia

 

Klub Seniora Podgórski Walczyk

Poniedziałek 13:00- 16:00 – Podgórski Walczyk
Wtorek 14:00-16:00 – Klub Seniora
Klub powstał w 1978 r. Obecnie przewodniczącą jest pani Kazimiera Matlakiewicz.

W poniedziałki odbywają się próby zespołu wokalno-muzycznego „Podgórski Walczyk” z akompaniatorem. Zespół bierze czynny udział w występach podczas przeglądów amatorskich zespołów artystycznych, organizowanych przez Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Toruniu oraz przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy.
W każdy wtorek Klub Seniora spotyka się przy kawie i herbacie, spotkania te sprawiają starszym, często samotnym osobom wiele radości. Organizowane są imprezy okolicznościowe: „opłatek”, wieczorki taneczne, Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych, wycieczki. Zespół bierze udział w „Dniu Chorych” w Czerniewicach, w festynach parafialnych. Spotkania Klubu Seniora urozmaicone są różnego rodzaju prelekcjami, pogadankami lekarza itp.
Zapraszamy wszystkich seniorów do naszego Klubu.

Yoga

Zapraszam na zajęcia wprowadzające do Jogi, do Domu Muz na ulicy Poznańskiej.
Spotykamy się w każdą środę – od 19.00 do 20.00.
Będziemy pracować nad fundamentalnymi pozycjami w jodze i przygotowywać ciało do bardziej zaawansowanej praktyki.
Nauczymy się prawidłowo oddychać oraz korzystać z siły ulokowanej w głębokich mięśniach naszego ciała, by poczuć lekkość i stabilność w asanach.
Stopniowo wzmacniając i uelastyczniając ciało poprawiamy swój stan fizyczny, przyczyniając się także do poprawy samopoczucia.
Dzięki regularnej praktyce jogi można złagodzić dolegliwości związane z wieloma chorobami cywilizacyjnymi, poprawić krążenie krwi w organizmie, dotlenić i ujędrnić ciało, zniwelować bóle pleców i stawów.
Jeżeli nigdy nie zetknąłeś się z jogą, czujesz, że Twoje ciało jest sztywne i „trudne w obsłudze” – te zajęcia są dla Ciebie.
Zabierz ze sobą swoją matę. Dla osób które mat nie posiadają coś się znajdzie, jednak zawsze lepiej mieć własną.

Jednorazowe wejście – 25 pln.
Karnet 4 wejścia, ważny miesiąc – 80 pln.

więcej informacji:
Monika Burdach – „Baba Yoga”
tel. 500 302 784

 

Zumba i Zumba Strong

STRONG by Zumba to najnowszy program fitnessowy, łączący wysokiej intensywności trening interwałowy z synchronizowaną muzyką, która motywuje do działania. Podczas ćwiczeń wykorzystujemy masę własnego ciała, ćwiczenia fitnessowe połączone z elemtami boksu, kickboxingu itp. bez dodatkowych obciążeń. Ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy pod nr. tel: 690-090-535 lub Priv na fb-ZUMBA Ruda-Toruń.

Termin: Zumba – Poniedziałki i Czwartki / Zumba Strong – Wtorki

Godzina 19:30-20:30

Karnety:

4 zajęcia – 50,00 zł

8 zajęć – 80,00 zł

12 zajęć – 120,00 zł

Wejście jednorazowe – 15,00

Każdy karnet ważny jest na dany miesiąc !

 

Sekcja Treningu Kreatywności – piątki (2x w miesiącu), godz. 17:00-18:30 / 30 zł

Trening kreatywności to spotkania warsztatowe w oparciu o różnorodne techniki mające na celu uaktywnienie umysłu. To także podjęcie próby odejścia od myślenia schematycznego w kierunku poszukiwań własnego języka i tworzenia  metafor słownych, plastycznych bądź  ruchowych.

Warsztaty zbudowane są w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenia pracy Joanny Łagan (animatora kultury) z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Z wykorzystaniem wiedzy z dziedziny arteterapii  a także doświadczeń m.in.: Leszka Brogowskiego, Inki Dowlasz, Wiesława Karolaka i Edwarda Nęcki.

Dom Muz ul. Okólna 169

tel. 56 654-84-56

 

Nauka tanga / czwartek 19:30-21:30

Zajęcia zarówno tych, którzy juz tańczą, jak i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z tangiem, zwanym też tangiem argentyńskim. Jeśli marzysz o tym aby nauczyć się tańczyć tango, to najlepiej zacznij od spotkania z tymi, którzy już go posmakowali. Potrzebujesz rozruszać swoje ciało, aktywnie odpocząć, zmienić swoje nawyki i wyjść z domu zamiast tylko oglądać taniec w TV? Nasze spotkania to miejsce, gdzie możesz się zrealizować.
Koszt to parkietowe w kwocie min. 50 zł/miesiąc, płatne na cele statutowe Fundacji COTANGO.
Organizator: Fundacja Terapii Tangiem COTANGO w Toruniu
tel. +48 604 219 184
e-mail: tango@cotango.pl
www.cotango.pl

 

Klub Seniora na Rudaku / poniedziałek 16:00-18:00

Seniorzy spotykają się w każdy poniedziałek w sali widowiskowej Domu Muz, aby porozmawiać przy herbacie oraz potańczyć przy muzyce na żywo. Organizuje również wydarzenia okoliczonściowe takie jak spotkanie opłatkowe, bal karnawałowy czy Dzień Babci i Dziadka.

 

Dom Muz ul. Podmurna 1/3

tel. 56 621-05-81

 

Tańce folkowe – od podstaw (młodzież/dorośli) wtorek 18:30 – 20:00

Taneczna podróż sentymentalna z przytupem. Wszędobylska integracja. Doskonała zabawa, jakiej nie doświadczysz nigdzie indziej. Polska, Ukraina, Francja, Portugalia, Bałkany, a nawet Ameryka Południowa. Tradycja we współczesnym ujęciu. Proste zasady, jasno tłumaczone kroki, naturalne ruchy. UWAGA! Istnieje poważne ryzyko pozytywnego uzależnienia i szczęśliwego zakochania. W tańcach folkowych, oczywiście… i w czasie nich ;)

Prowadzenie: Katarzyna Kostańska

Koszt: 40 zł/miesiąc

Obserwuj grupę na Facebooku

 

Wieczory rękodzieła / środa 17:30 (co dwa tygodnie)

Warsztaty tradycyjnego rękodzieła (szydełko, druty i inne ręczne robótki) dla początkujących, mniej i bardziej zaawansowanych. Chcących się uczyć i chcących nauczać. Dla małych i dużych. Dla każdego, kto chciałby oderwać się od codziennych zajęć, napić się herbaty i przy okazji coś stworzyć… Zapraszamy do naszej społeczności.

Opiekun grupy: Elżbieta Chrulska, kontakt: podmurna@dommuz.pl

Koszt: 10 zł /miesiąc

 

Grupa strony na FB

 

 

Międzypokoleniowa grupa teatralna / środa 16:00

Zapraszamy każdego, kto szuka nie tylko przestrzeni do aktorskiego rozwoju, ale przede wszystkim twórczego spotkania (a niekiedy nawet zderzenia) z ludźmi w różnym wieku. Szczególnie zaproszenie adresujemy do rodziców z dziećmi i seniorów.
Prowadząca: Elżbieta Chrulska, kontakt: podmurna@dommuz.pl
Koszt: 30 zł/miesiąc

 

 

 

Klub Młodych Muz / sprawdź w aktualnym programie

Klub Młodych Muz to nowa inicjatywa Domu Muz na ul. Podmurnej adresowana do całych rodzin, które chciałyby aktywnie spędzić czas, lubią spontaniczność i nowe wyzwania. Będziemy wspólnie rozwijać wyobraźnię i kreatywność dzięki niekonwencjonalnym zabawom teatralnym. W Klubie nie ma podziału na starszych i młodszych – mądrzejszych i mniej sprytnych. Wszyscy uczymy się od siebie nawzajem i wspieramy w twórczym działaniu, bo jesteśmy jedną drużyną.

Klub spotyka się raz w miesiącu – w wybrany wcześniej sobotni poranek. Do Klubu Bardzo Młodych Muz (rodzinki z dziećmi w wieku 3-5 lat) zapraszamy na godzinę 10:00, starszych Klubowiczów na godzinę 11:00.

Zapraszamy do naszej grupy na FB, gdzie informujemy na bieżąco o kolejnych spotkaniach i dzielimy się wiedzą na temat kreatywnych form spędzania czasu z całą rodziną: https://www.facebook.com/groups/157194104816372/

Prowadząca: Elżbieta Chrulska

Bilet rodzinny: 15 zł

Nauka gry na gitarze (wszystkie grupy wiekowe) godziny ustalane indywidualnie

Zajęcia przeznaczone dla dorosłych prowadzone są przez zawodowego muzyka – minimum raz w tygodniu (pełna godzina) z uwzględnieniem indywidualnego toku zajęć.
prowadzenie: Robert Osmański
kontakt pod nr tel: 607134413, 56 475 90 02