Dom Muz ul. Okólna 169
tel. 56 654-84-56

Warsztaty teatralne (7-12 lat) wtorek 16:15-17:45

Warsztaty teatralne to nie tylko przygoda ze sceną, ale również ze światem wyobraźni, ruchu i plastyki. Na zajęciach będziemy też eksperymentować ze światłem i cieniem, wspólnie tworzyć różne światy i postaci. Przede wszystkim jednak dobrze się razem bawić!
Prowadzenie: Elżbieta Chrulska
Koszt: 30 zł/miesiąc

Warsztaty tworzenia biżuterii i sztuki użytkowej (9-12 lat) wtorek 16:00-17:00

Podstawą zajęć będzie nauka różnorodnych technik wykonywania kolczyków, bransoletek, broszek itp. Na warsztatach zostaną ponadto wprowadzone elementy sztuki użytkowej (np. decoupage, wykonywanie ozdób, kartek czy filcowanie). Przedmioty wykonane przez uczestniczki stają się ich własnością.
Prowadzenie: Marta Siwicka
Koszt: 25 zł/miesiąc

 

Nauka gry na gitarze (12-18 lat) środa 15:30-16:30, 16:30-17:30

Zajęcia odbywają się w grupach – na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. W programie: swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, reggae, blues i jazz.
Prowadzenie: Iwona Gulczyńska
Koszt: 50 zł/miesiąc

 

Zajęcia plastyczne z panem Zbyszkiem (7-13 lat) środa 16:00-17:30

Tematyka, która często wykracza poza ramy nauczania plastyki w szkole, obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące rysunku, malarstwa i rzeźby. W ciekawych ćwiczeniach, swobodnym doborze materiałów, narzędzi i tematów dzieci zapoznają się z elementami historii sztuki i podstawami warsztatu plastycznego. Bierzemy udział w konkursach plastycznych organizowanych przez inne placówki, gdzie z zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia.
Prowadzący: Zbigniew Przybysz
Koszt: 35 zł/miesiąc

ZOBACZ WIĘCEJ

 

Świetlica (7-13 lat)  poniedziałek-piątek 15:30-17:30

Projekt realizowany jest przez Dom Muz od 2000 r., a finansowany przez Gminę Miasta Toruń. Uczęszczające do świetlicy dzieci pod kierunkiem prowadzących świetlicę odrabiają lekcje, uzupełniają zaległości w nauce. Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach rozwijających kreatywność, w pracach organizacyjnych i porządkowych, wykonują dekoracje i prace plastyczne związane z konkursami itp. Jednocześnie dzieci uczestniczą w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez Dom Muz przy ul. Okólnej 169 i Poznańskiej 52 a także bywają w miejscach, rekreacji i edukacji takich jak basen, kino, teatr, muzeum.
Wstęp wolny

 

Dom Muz ul. Poznańska 52
tel. 56 66-44-912

 

Zajęcia Plastyczne z Panem Zbyszkiem (7-12 lat) wtorek 16:00-17:30

 

Od wielu lat cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci zajęcia plastyczne, prowadzone przez  plastyka. W programie m. in. rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika i inne ciekawe techniki plastyczne. Nasze pracownie biorą udział w licznych przeglądach i konkursach, na których zdobywamy nagrody i wyróżnienia.
Prowadzenie: Zbigniew Przybysz
Koszt: 35 zł/miesiąc

ZOBACZ WIĘCEJ

 

Pracownia ceramiczna (wszystkie grupy wiekowe) środa 17:00-18:30

Do pracowni zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć będziemy mieli okazję zapoznać się z tajnikami warsztatu oraz przyjrzeć się całemu procesowi powstawania ceramiki – od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia.
Prowadzenie: Gabriela Kutyba
Koszt: 70 zł/miesiąc

Zobacz zdjęcia z pracowni ceramicznej

Zobacz zdjęcia – Zaczarowane miasteczko

 

Gry i zabawy plastyczne, ruchowe i itp. (5-7 lat) poniedziałek 16:30-18:00

Na zajęciach wcielisz się w ulubioną postać książkową lub filmową, zrealizujesz swoje marzenia i pomysły. Zajęcia oparte są na działaniach plastycznych, teatralnych i różnego rodzaju grach, zagadkach itp. Podzielone są na trzy formy aktywności:
I cz. dotyczy głównie aktywności intelektualnej: zawarte są w niej zabawy, skojarzenia, zagadki itp.
II cz. to działania plastyczne (w wybranych technikach) wokół zaproponowanego tematu.
III cz. zawiera głównie działania ruchowe – do tej części należą zabawy teatralne i „podwórkowe”; czasem dzieci same tworzą krótkie improwizacje do swoich pomysłów (tu głównie praca z tkaniną, rekwizytem itp.)
Po roku pracy – a czasem już po pierwszym semestrze (jeśli jest dużo dobrych prac) organizowana jest wystawa.
prowadzenie: Joanna Łagan
Koszt: 25 zł/miesiąc

 

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające (3-5 lat, 5-7 lat) czwartek I grupa 15:30-16:15, II grupa 16:15-17:00

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Ich celem jest poznanie własnego ciała do takiego stopnia, by poprzez ruch móc wyrażać muzykę. Dzieci mają możliwość aktywnej i przyjemnej zabawy, która wpłynie pozytywnie na rozwój ich predyspozycji muzycznych.
Prowadzenie: Przemysław Łosoś
Koszt: 30 zł/miesiąc

Warsztaty tańców tradycyjnych dla dzieci – FOLCZKI (6-9 lat) środa 16:00-17:00

Warsztaty tańców tradycyjnych z Polski i Europy.
Uczestnicy zdobędą następujące umiejętności: poczucie rytmu i słuch muzyczny, podstawowe kroki tańców polskich, francuskich, portugalskich i innych, rozwój fizyczny, poznają tradycję i społeczny wymiar tańca, nauczą się pracy w grupie, będą świetnie się bawić.

Dom Muz, ul. Poznańska 52, Sala widowiskowa.

Prowadzenie: Katarzyna Kostańska

Koszt: 30 zł/miesiąc.

 

Warsztaty tańców tradycyjnych dla młodzieży – FOLCZKI (13-16 lat) środa 17:00-18:00

Warsztaty tańców tradycyjnych z Polski i Europy.
Uczestnicy zdobędą następujące umiejętności: poczucie rytmu i słuch muzyczny, podstawowe kroki tańców polskich, francuskich, portugalskich i innych, rozwój fizyczny, poznają tradycję i społeczny wymiar tańca, nauczą się pracy w grupie, będą świetnie się bawić.

Dom Muz, ul. Poznańska 52, Sala widowiskowa.

Prowadzenie: Katarzyna Kostańska

Koszt: 30 zł/miesiąc.

 

Rodzinne tańcowanie – warsztaty dla rodziców z dziećmi

Raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnie serdecznie zapraszamy całe rodziny na wspólne harce na parkiecie. Będziemy się bawić, uczyć, tańczyć i śmiać. Będziemy wspólnie spędzać czas w radości tańcowania. Do zobaczenia na deskach!

1 sobota w miesiącu, godzina 11.00 – 12.30.

Dom Muz, ul. Poznańska 52, Sala widowiskowa.

Prowadzenie: Katarzyna Kostańska

Ceny: Osoba dorosła 15,00 zł, Pierwsze dziecko 10,00 zł, Dwójka dzieci lub więcej, każde po 5,00 zł.

 

Spotkania ze sztuką (7-12 lat) poniedziałek 16:00-17:00

Podczas zajęć dzieci mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami sztuki użytkowej. Malujemy na szkle, robimy odlewy gipsowe, tworzymy kartki metodą scrapbookingu. Uczymy się szyć, filcować na mokro i sucho, malować na płótnie, robić nadruki. Poznajemy również tajniki powstawania biżuterii.Wszystkie przedmioty wykonane podczas zajęć dzieci zabierają do swoich domów.
Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska
Koszt: 35 zł/miesiąc

 

TEATR AMORFICZNY ZAPRASZA

 

16:30 – 18:00 GRUPA MŁODSZA (od lat 7) we wtorki

18:00-19:30 GRUPA STARSZA (młodzież , dorośli) w środy

Praca nad spektaklem czy etiudami w danym sezonie poprzedzona jest częścią warsztatową (w programie warsztatów znajdują się m.in. ćwiczenia dykcyjne, różnorodna interpretacja tekstów, praca nad ekspresją ciała i mimiką twarzy oraz poznawanie charakterystycznych elementów wybranych gatunków teatru itp.).
Scenariusze zmierzają w stronę teatru ruchu oraz teatru plastycznego, nie zawierają obszernych tekstów (informacja dla zapracowanych ;) – ZAPRASZAMY młodzież oraz osoby dorosłe a do GRUPY MŁODSZEJ dzieci od lat 7 .
Reżyserem Teatru Amorficznego jest Joanna Łagan, (animator kultury) dwukrotnie nagradzana za działalność w dziedzinie edukacji teatralnej.
Informacja o zespole

Teatr Amorficzny dotąd tworzyli licealiści oraz studenci (w jednym roku współtworzyli go również gimnazjaliści) – ma on za sobą 19 premier.
Wcześniej grupa występowała jako Teatr Bez Nazwy.
Zespół reprezentował Dom Muz na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym BUT (w 2012 r oraz w 2014 r), a także na dwóch ogólnopolskich konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika; brał udział również w licznych paradach i projektach.
Wygrał także casting do interdyscyplinarnego projektu (poświęconego W. Frelichowskiemu), którego finał nadawała TVP – „Szare Błogosławieństwo” (czerwiec 2013 r).

Teksty często piszą sami członkowie zespołu.
Autorami scenariuszy byli m.in.
Arleta Plitta, Mateusz Łagan, Łukasz Wudarski, Adam Zaguła – często wpływ na zmiany tekstu mieli także pozostali członkowie zespołu wchodzący w skład teatru w danym sezonie.

ZAPISY:
DOM MUZ ul. Poznańska 52, lub tel. 56- 66 44 912

opłata za miesiąc 25 zł

Opiekunem i reżyserem zespołu od początku jest Joanna Łagan.
Zobacz zdjęcia 

 

Nauka gry na gitarze (od 10 lat) wtorki – godziny do uzgodnienia indywidualnie

Zajęcia indywidualne. W programie: swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, blues i jazz.
prowadzący: Robert Osmański
tel: 607134413

 

Dom Muz ul. Podmurna 1/3
tel. 56 621-05-81

Międzypokoleniowa grupa teatralna / czwartek 16:30-18:00

Zapraszamy każdego, kto szuka nie tylko przestrzeni do aktorskiego rozwoju, ale przede wszystkim twórczego spotkania (a niekiedy nawet zderzenia) z ludźmi w różnym wieku. Szczególnie zaproszenie adresujemy do rodziców z dziećmi i seniorów.
Prowadząca: Elżbieta Chrulska
Koszt: 25 zł/miesiąc

Klub Młodych Muz / sprawdź w aktualnym programie

Klub Młodych Muz to nowa inicjatywa Domu Muz przy ul. Podmurnej adresowana do całych rodzin, które chciałyby aktywnie spędzić czas, lubią spontaniczność i nowe wyzwania. Wspólnie rozwijamy wyobraźnię i kreatywność dzięki niekonwencjonalnym zabawom teatralnym. W Klubie nie ma podziału na starszych i młodszych – mądrzejszych i mniej sprytnych. Wszyscy uczymy się od siebie nawzajem i wspieramy w twórczym działaniu, bo jesteśmy jedną drużyną!

Klub spotyka się raz w miesiącu – w wybrany wcześniej sobotni poranek. Po każdym spotkaniu Klubowicze otrzymują pamiątkowy przewodnik z kreatywnymi ćwiczeniami do wykorzystania w domu. Do Klubu Bardzo Młodych Muz (rodzinki z dziećmi w wieku 3-5 lat) zapraszamy na godzinę 10:00, starszych Klubowiczów na godzinę 11:00.

Zapraszamy do naszej grupy na FB, gdzie informujemy na bieżąco o kolejnych spotkaniach i dzielimy się wiedzą na temat kreatywnych form spędzania czasu z całą rodziną: https://www.facebook.com/groups/157194104816372/

Prowadząca: Elżbieta Chrulska

Bilet rodzinny: 15 zł

 

Wieczory rękodzieła / środa 16:30-18:00 (co dwa tygodnie)

Prowadząca: Elżbieta Chrulska

Bilet: 10 zł

 

Nauka gry na gitarze (od 10 lat) od poniedziałku do piątku – godziny ustalane indywidualnie

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone są przez muzyka – minimum raz w tygodniu (pełna godzina) z uwzględnieniem indywidualnego toku zajęć.
prowadzenie: Robert Osmański, kontakt pod nr tel: 607134413