Dom Muz ul. Okólna 169
tel. 56 654-84-56

 

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające (3-6 lat) czwartek 16:30-17:15

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Ich celem jest poznanie własnego ciała do takiego stopnia, by poprzez ruch móc wyrażać muzykę. Dzieci mają możliwość aktywnej i przyjemnej zabawy, która wpłynie pozytywnie na rozwój ich predyspozycji muzycznych.
Prowadzenie: Anna Stefańska
Koszt: 25 zł/miesiąc

 

Warsztaty teatralne (7-12 lat) wtorek 16:30-18:00

Warsztaty teatralne to nie tylko przygoda ze sceną, ale również ze światem wyobraźni, ruchu i plastyki. Na zajęciach będziemy też eksperymentować ze światłem i cieniem, wspólnie tworzyć różne światy i postaci. Przede wszystkim jednak dobrze się razem bawić!
Prowadzenie: Elżbieta Chrulska
Koszt: 30 zł/miesiąc

Warsztaty tworzenia biżuterii i sztuki użytkowej (9-12 lat) wtorek 16:00-17:00

Podstawą zajęć będzie nauka różnorodnych technik wykonywania kolczyków, bransoletek, broszek itp. Na warsztatach zostaną ponadto wprowadzone elementy sztuki użytkowej (np. decoupage, wykonywanie ozdób, kartek czy filcowanie). Przedmioty wykonane przez uczestniczki stają się ich własnością.
Prowadzenie: Marta Siwicka
Koszt: 25 zł/miesiąc

 

Nauka gry na gitarze (12-18 lat) środa 15:30-16:30, 16:30-17:30

Zajęcia odbywają się w grupach – na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. W programie: swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, reggae, blues i jazz.
Prowadzenie: Iwona Gulczyńska
Koszt: 40 zł/miesiąc

 

Zajęcia plastyczne z panem Zbyszkiem (7-13 lat) środa 16:00-17:30

Tematyka, która często wykracza poza ramy nauczania plastyki w szkole, obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące rysunku, malarstwa i rzeźby. W ciekawych ćwiczeniach, swobodnym doborze materiałów, narzędzi i tematów dzieci zapoznają się z elementami historii sztuki i podstawami warsztatu plastycznego. Bierzemy udział w konkursach plastycznych organizowanych przez inne placówki, gdzie z zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia.
Prowadzący: Zbigniew Przybysz
Koszt: 35 zł/miesiąc

ZOBACZ WIĘCEJ

 

Świetlica (7-13 lat)  poniedziałek-piątek 15:30-17:30

Projekt realizowany jest przez Dom Muz od 2000 r., a finansowany przez Gminę Miasta Toruń. Uczęszczające do świetlicy dzieci pod kierunkiem prowadzących świetlicę odrabiają lekcje, uzupełniają zaległości w nauce. Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach rozwijających kreatywność, w pracach organizacyjnych i porządkowych, wykonują dekoracje i prace plastyczne związane z konkursami itp. Jednocześnie dzieci uczestniczą w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez Dom Muz przy ul. Okólnej 169 i Poznańskiej 52 a także bywają w miejscach, rekreacji i edukacji takich jak basen, kino, teatr, muzeum.
Wstęp wolny

 

Dom Muz ul. Poznańska 52
tel. 56 66-44-912

 

Zajęcia Plastyczne z Panem Zbyszkiem (7-12 lat) wtorek 16:00-17:30

Od wielu lat cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci zajęcia plastyczne, prowadzone przez  plastyka. W programie m. in. rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika i inne ciekawe techniki plastyczne. Nasze pracownie biorą udział w licznych przeglądach i konkursach, na których zdobywamy nagrody i wyróżnienia.
Prowadzenie: Zbigniew Przybysz
Koszt: 35 zł/miesiąc

ZOBACZ WIĘCEJ

 

Pracownia ceramiczna (wszystkie grupy wiekowe) środa 17:00-18:30

Do pracowni zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć będziemy mieli okazję zapoznać się z tajnikami warsztatu oraz przyjrzeć się całemu procesowi powstawania ceramiki – od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia.
Prowadzenie: Gabriela Kutyba
Koszt: 70 zł/miesiąc

Zobacz zdjęcia z pracowni ceramicznej

Zobacz zdjęcia – Zaczarowane miasteczko

 

Gry i zabawy plastyczne, ruchowe i itp. (5-7 lat) poniedziałek 16:30-18:00

Na zajęciach wcielisz się w ulubioną postać książkową lub filmową, zrealizujesz swoje marzenia i pomysły. Zajęcia oparte są na działaniach plastycznych, teatralnych i różnego rodzaju grach, zagadkach itp. Podzielone są na trzy formy aktywności:
I cz. dotyczy głównie aktywności intelektualnej: zawarte są w niej zabawy, skojarzenia, zagadki itp.
II cz. to działania plastyczne (w wybranych technikach) wokół zaproponowanego tematu.
III cz. zawiera głównie działania ruchowe – do tej części należą zabawy teatralne i „podwórkowe”; czasem dzieci same tworzą krótkie improwizacje do swoich pomysłów (tu głównie praca z tkaniną, rekwizytem itp.)
Po roku pracy – a czasem już po pierwszym semestrze (jeśli jest dużo dobrych prac) organizowana jest wystawa.
prowadzenie: Joanna Łagan
Koszt: 25 zł/miesiąc

 

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające (3-5 lat, 5-7 lat) środa I grupa 16:00-16:45, II grupa 17:00-17:45

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Ich celem jest poznanie własnego ciała do takiego stopnia, by poprzez ruch móc wyrażać muzykę. Dzieci mają możliwość aktywnej i przyjemnej zabawy, która wpłynie pozytywnie na rozwój ich predyspozycji muzycznych.
Prowadzenie: Anna Stefańska
Koszt: 25 zł/miesiąc

 

Tańce folkowe – grupa dziecięca (od 7 lat) wtorek 17.00 – 18.00

Zajęcia, w czasie których dzieci przepłyną taneczną łajbą przez Polskę i Europę, smakując kultury, która stworzyła obecny świat. Na odkrywaniu skarbów przeszłości przygoda dopiero się rozpocznie. Dzieci wkroczą we współczesne życie tańców tradycyjnych i doświadczą, że są one wspaniałą zabawą również teraz, pozwalają lepiej się poznać i zacieśnić więzi międzyludzkie – zupełnie tak, jak to było za czasów naszych pradziadków…
Prowadzenie: Katarzyna Kostańska
Koszt: 30 zł/miesiąc

 

Spotkania ze sztuką (7-12 lat) poniedziałek 16:00-17:00

Podczas zajęć dzieci będą miały możliwość zapoznania się z różnymi technikami sztuki użytkowej. Będziemy m.in. malować na szkle, robić odlewy gipsowe, tworzyć kartki metodą scrapbookingu. Będziemy uczyli się szyć, filcować na mokro i sucho, malować na płótnie, robić nadruki. Poznamy również tajniki powstawania biżuterii.Wszystkie przedmioty wykonane podczas zajęć dzieci zabierają do swoich domów.
Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska
Koszt: 35 zł/miesiąc

 

TEATR AMORFICZNY ZAPRASZA

czwartek

16:30 – 18:00 GRUPA MŁODSZA (od lat 7)

18:00-19:30 GRUPA STARSZA (młodzież , dorośli)

Praca nad spektaklem czy etiudami w danym sezonie poprzedzona jest częścią warsztatową (w programie warsztatów znajdują się m.in. ćwiczenia dykcyjne, różnorodna interpretacja tekstów, praca nad ekspresją ciała i mimiką twarzy oraz poznawanie charakterystycznych elementów wybranych gatunków teatru itp.).
Scenariusze zmierzają w stronę teatru ruchu oraz teatru plastycznego, nie zawierają obszernych tekstów (informacja dla zapracowanych ;) – ZAPRASZAMY młodzież oraz osoby dorosłe a do GRUPY MŁODSZEJ dzieci od lat 7 .
Reżyserem Teatru Amorficznego jest Joanna Łagan, (animator kultury) dwukrotnie nagradzana za działalność w dziedzinie edukacji teatralnej.
Informacja o zespole

Teatr Amorficzny dotąd tworzyli licealiści oraz studenci (w jednym roku współtworzyli go również gimnazjaliści) – ma on za sobą 18 premier.
Wcześniej grupa występowała jako Teatr Bez Nazwy.
Zespół reprezentował Dom Muz na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym BUT (w 2012 r oraz w 2014 r), a także na dwóch ogólnopolskich konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika; brał udział również w licznych paradach i projektach.
Wygrał także casting do interdyscyplinarnego projektu (poświęconego W. Frelichowskiemu), którego finał nadawała TVP – „Szare Błogosławieństwo” (czerwiec 2013 r).

Teksty często piszą sami członkowie zespołu.
Autorami scenariuszy byli m.in.
Arleta Plitta, Mateusz Łagan, Łukasz Wudarski, Adam Zaguła – często wpływ na zmiany tekstu mieli także pozostali członkowie zespołu wchodzący w skład teatru w danym sezonie.

ZAPISY:
DOM MUZ ul. Poznańska 52, lub tel. 56- 66 44 912

opłata za miesiąc 25 zł

 

 

Opiekunem i reżyserem zespołu od początku jest Joanna Łagan.
Koszt: 25 zł/miesiąc
Zobacz zdjęcia 

 

Trening kreatywności (7-100 lat) wtorek 16:00-17:30

Spotkania warsztatowe w oparciu o różnorodne techniki mające na celu uaktywnienie umysłu, to  próby odejścia od myślenia schematycznego i posługiwania się stereotypami. Warsztaty zbudowane są w oparciu m.in. o dorobek doświadczeń Wiesława Karolaka, Edwarda Nęcki, Inki Dowlasz, Leszka Brogowskiego etc. oraz w oparciu o 20-letnie doświadczenia pracy Joanny Łagan z dziećmi,młodzieżą i osobami dorosłymi; z wykorzystaniem także wiedzy z dziedziny arteterapii. Najciekawsze pomysły (plastyczne, literackie lub inne), zostaną zaprezentowane na podsumowaniu roku pracy.
Prowadzenie: Joanna Łagan
Koszt: 25 zł/miesiąc

 

Nauka gry na gitarze (od 10 lat) wtorki – godziny do uzgodnienia indywidualnie

Zajęcia indywidualne. W programie: swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, blues i jazz.
prowadzący: Robert Osmański
tel: 607134413

 

Dom Muz ul. Podmurna 1/3
tel. 56 621-05-81

Międzypokoleniowa grupa teatralna / czwartek 17:00

Zapraszamy każdego, kto szuka nie tylko przestrzeni do aktorskiego rozwoju, ale przede wszystkim twórczego spotkania (a niekiedy nawet zderzenia) z ludźmi w różnym wieku. Szczególnie zaproszenie adresujemy do rodziców z dziećmi i seniorów.
Prowadząca: Elżbieta Chrulska
Koszt: 25 zł/miesiąc

 Klub Młodych Muz / sprawdź w aktualnym programie

Klub Młodych Muz to nowa inicjatywa Domu Muz przy ul. Podmurnej adresowana do całych rodzin, które chciałyby aktywnie spędzić czas, lubią spontaniczność i nowe wyzwania. Wspólnie rozwijamy wyobraźnię i kreatywność dzięki niekonwencjonalnym zabawom teatralnym. W Klubie nie ma podziału na starszych i młodszych – mądrzejszych i mniej sprytnych. Wszyscy uczymy się od siebie nawzajem i wspieramy w twórczym działaniu, bo jesteśmy jedną drużyną!

Klub spotyka się raz w miesiącu – w wybrany wcześniej sobotni poranek. Po każdym spotkaniu Klubowicze otrzymują pamiątkowy przewodnik z kreatywnymi ćwiczeniami do wykorzystania w domu. Do Klubu Bardzo Młodych Muz (rodzinki z dziećmi w wieku 3-5 lat) zapraszamy na godzinę 10:00, starszych Klubowiczów na godzinę 11:00.

Zapraszamy do naszej grupy na FB, gdzie informujemy na bieżąco o kolejnych spotkaniach i dzielimy się wiedzą na temat kreatywnych form spędzania czasu z całą rodziną: https://www.facebook.com/groups/157194104816372/

Prowadząca: Elżbieta Chrulska

Bilet rodzinny: 15 zł

Nauka gry na gitarze (od 10 lat) od poniedziałku do piątku – godziny ustalane indywidualnie

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzone są przez zawodowego muzyka – minimum raz w tygodniu (pełna godzina) z uwzględnieniem indywidualnego toku zajęć.
prowadzenie: Robert Osmański, kontakt pod nr tel: 607134413