ul. Podmurna 1/3

Zygmunt Besler (1954) artysta fotografik – Gdynia. Fotografią zainteresował się w szkole podstawowej. Potem było Poznańskie Towarzystwo Fotograficzne. Zawodowo zajmuję się fotografią od 1974 r. Mistrz fotografii. Przez 20 lat prowadził zakład fotografii usługowej. W latach 90- tych związał się z branżą motoryzacyjną realizując dla nich wiele projektów. Jego zdjęcia trafiały na pocztówki, były drukowane w prasie.

„Jako pasjonat fotografii próbuję odnaleźć swoje miejsce w formach fotografii krajobrazu. W ramach grupy twórczej Janusza Nowackiego uczę się widzieć światło. Dobra fotografia nie wymaga komentarza – potrafi sama przekazać emocje”.

Autor cykli zdjęć: „Dolomity”, „Żagle”, „Tatry”, Stare samochody” i „Paryż”, którego fragment zobaczymy na wystawie w Fotogalerii Domu Muz. „Paryż” to osobiste spojrzenie Beslera na to słynne miasto, nie zobaczymy tu znanych powszechnie budowli. Autor skupia się na ludziach, artystach małych uliczkach, umiejętnie przy tym wychwytując klimat tego miasta .

Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej .