Forum

Avatar
Opublikowane przez DOM MUZ
Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Niezwykła sztuka malowania piaskiem

Ktoś uprawia taki sport i malowanie? Może warto się tym szerzej zainteresować?

To może coś pomogę...

Piasek jest materiałem, poprzez który możemy wyrazić nasze estetyczne przeżycia. Już małe dzieci, gdy znajdą się na plaży lub w piaskownicy, zaczynają lepić babki z piasku, budować zamki czy różnego rodzaju forty. Czasem do tej zabawy dołączają również dorośli, dzięki czemu powstają piękne i wspaniałe dzieła.

Sztuka rysowania piaskiem to ciesząca się coraz większą popularnością dziedzina performance'u. Na świecie znana jest pod nazwą sand art, w Polsce występuje jako malowanie piaskiem, animacja w piasku lub piaskowe show. Rysowanie przy pomocy piasku pięknych, zadziwiających historii, najprościej rzecz mówiąc, polega na przekształcaniu w rytm muzyki, powstających na podświetlonym szkle obrazów. Obrazy z piasku maluje się na podświetlonym szklanym stole, na który jest skierowana kamera . Obraz jest wyświetlany na ekranie widocznym dla gości.

Malowanie piaskiem jest to wyjątkowa sztuka przedstawiania historii i animacji przy wykorzystaniu piasku. Artysta wykorzystując piasek, sprawia, że naszym oczom nowe sceny, twarze, historia i emocje. Artyści tworzą swoje obrazy pod muzykę. Artysta rękami rysuje linie i figury nadając coraz to nowe obrazy. Zmienia go poprzez dodawanie nowych elementów lub ich ujmowanie.

Do rozsławienia tego rodzaju sztuki w Polsce przyczyniła się Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni szóstej edycji programu „Mam Talent”.

Widziałam sporo ciekawych animacji, ale to było dawno temu. Utarło się kilka filmów w pamięci. Jeśli się nie mylę to zajęcie cenione sobie przez Azjatów. Chyba i oni wprowadzili ten styl do PL.

Obrazów jest wiele, ale polecam Youtube.

 

To sobie zobacz 🙂

Piękny obraz, serio, trzeba mieć talent żeby tak namalować coś bawiąc się piaskiem jednocześnie. To jakaś specjalna tablica jest?