Forum

Avatar
Opublikowane przez DOM MUZ
Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

Źródłem inspiracji może być ładnie ozdobione wnętrze

To gdzie się siedzi, gdzie śpi, gdzie żyje i mieszka może mieć znaczący wpływ na nasza twórczość. Pamiętajcie o tym!

A jako tradycyjny element zdobniczy wnętrz duże obrazy zagościły w domach już przed wiekami. Niestety pod strzechę trafiły później. Znacznie później. Kiedy to proletariat w ciężkich i krwawych zmaganiach dobijał się o swoje prawa i potrzebował dużo czasu ów proletariat, by dojrzeć do oglądania sztuki. Najważniejsze, że stał się świadomy i dążył twardo i konsekwentnie do celu.

Obrazy są niewątpliwą ozdobą. I potrafią wiele powiedzieć o właścicielu wnętrza. Warto też, by zdobiły każdy zakamarek domu. Tam, gdzie chadzamy rzadko też. Czy w składziku na szczotki nie może wisieć choćby mała graficzka? Taka à propos. Na pewno poczujemy się lepiej, sięgając mopa i zobaczymy zadowolona Babę Jagę na podobnym mopie, na grafice wypełnionej rozmytą i zwiewną akwarelą. Obrazy, ale koniecznie ręcznie malowane są bardzo ciekawym zamiennikiem dla obrazów wykonywanych nowoczesnymi technikami. W dodatku są oryginalne. Na domiar z całą pewnością można powiedzieć, że zwracają uwagę każdego. Nawet laika. Boć przecież takich jest większość. I jeśli nawet wisi na ścianie sprytny ladszafcik trącający kiczem, nic to.

Najważniejsze są przesłanki. Powody i dobre samopoczucie gospodarza domu.

Dobre wnętrze to odpowiednio i spójne dobrane detale, meble, kolory i światło.

Wszystko możesz mieć drogie, ale nie będzie miało ładu i składu. Może być czegoś za dużo, lub czegoś za mało. Faktycznie jednak to gdzie żyjemy przekłada się na nasze samopoczucie, a to na inspiracje.

Potwierdzam 🙂

Moi znajomi władowali w dom dużo pieniędzy, a oszczędzili na oświetleniu wszystkiego. Słabe światło, źle dobrane oprawy nie dało takiego uroku jaki można by było osiągnąć z projektantem wnętrza.

Racja, oświetlenie jest ważne w domu, teatrze, przy zabawie, zakupach - wszystko to gra świateł. Ja lubuje się w nowoczesnych lampach wiszących, które oprócz oświetlenia pełnią również  funkcję dekoracyjną.