Pieniądze z kredytu
Kategorie:

Skąd wziąć pieniądze na wesele? Znajdź najlepszy kredyt i promocje bankowe

Taka impreza zdarza się tylko raz w życiu, w związku z tym nie warto na niej oszczędzać. Koszty organizacji wesela, choć spore, gwarantują niezapomniane przeżycia. Warto poznać sposoby na jej sfinansowanie.

Niemal każda osoba, która przygotowuje się do jednego z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu, zastanawia się także, skąd wziąć środki na organizację wesela. Na szczęście w dzisiejszych czasach wydanie na ten cel wszystkich zgromadzonych oszczędności nie jest konieczne. Z pomocą przychodzą m.in. kredyty gotówkowe. Właściwie dobrane zobowiązanie nie okaże się dużym obciążeniem dla portfela, pozwoli także na cieszenie się wymarzoną imprezą bez konieczności pójścia na jakiekolwiek ustępstwa. Źródeł dodatkowych środków jest jednak zdecydowanie więcej. Jednym z nich są promocje bankowe, dzięki którym uda się pozyskać fundusze bezpłatnie, przy spełnieniu podstawowych wymagań instytucji. W obu przypadkach należy jednak przede wszystkim dowiedzieć się więcej na temat dostępnych możliwości i dobrać je do indywidualnego przypadku.

Fot: KirylV| Shutterstock.com

Kredyt gotówkowy na wesele: jak go znaleźć?

Na temat zadłużania się z myślą o weselu krąży wiele mitów. Część osób niesłusznie twierdzi także, że branie kredytu z tego powodu to nie najlepszy pomysł. W rzeczywistości wszystko zależy jednak przede wszystkim od tego, z jakich warunków będzie korzystać kredytobiorca. Rynek usług bankowych jest na tyle rozwinięty, że dopasowanie produktu do indywidualnych oczekiwań nie powinno stanowić większego problemu. Rzetelny ranking kredytów gotówkowych pozwoli na poznanie poszczególnych propozycji i dobranie tej, która okaże się najmniejszym obciążeniem dla portfela przyszłych małżonków. Czasy, w których weryfikacja ofert poszczególnych instytucji była trudna i wymagała poświęcenia mnóstwa czasu, odeszły bezpowrotnie. Obecnie wystarczy kilka kliknięć, aby znaleźć najtańszy kredyt na wesele i poznać szczegółowe warunki dotyczące jego spłaty i kosztów, z jakimi będzie się wiązał.

Jak dobrać kredyt na wesele?

Z punktu widzenia kredytobiorcy zasadniczo liczy się jedno: koszty, z jakimi wiąże się kredyt gotówkowy. Im niższe, tym większe oszczędności w dłuższym okresie, a więc również wyższa suma, którą będzie można przeznaczyć na organizację wesela. Porównując oferty, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO): uwzględnia wszystkie koszty związane z kredytem w skali roku. Spoglądanie wyłącznie na oprocentowanie nominalne może być mylące, ponieważ nie uwzględnia ono wielu czynników, które wpływają na koszty ponoszone przez kredytobiorcę. RRSO to wobec tego jeden z najbardziej intuicyjnych wyróżników, pozwalających na porównanie poszczególnych ofert.
  • Marżę banku: to jedna z najważniejszych wartości, która wpływa na wysokość poszczególnych rat. Obok stopy referencyjnej marża banku decyduje o wysokości oprocentowania pożyczki.
  • Prowizję: często obok marży instytucje pobierają również prowizję za udzielenie kredytu. Tę często trzeba uregulować na samym początku, po podpisaniu umowy kredytowej, czasami może być także doliczona do całości zadłużenia. Co ważne: nie zawsze oferty bez prowizji będą korzystniejsze od tych, w których prowizja występuje. Często koszty znajdują przełożenie na wysokość marży.
  • Rodzaj rat: często kredytobiorca może wybrać pomiędzy ratami równymi i malejącymi. W tym pierwszym przypadku wysokość raty jest stała przez cały okres kredytowania, w drugim wysokość raty stopniowo maleje. Wprawdzie w pierwszym okresie jest to znacznie większe obciążenie dla portfela, jednak koniec końców przekłada się na znaczne oszczędności w ogólnym ujęciu.
  • Okres kredytowania: im dłuższy, tym niższa rata, ale także wyższe ogólne koszty. Dzięki dostosowaniu okresu spłaty do indywidualnych możliwości uda się wobec tego w odpowiedni sposób zabezpieczyć rodzinny budżet.

Promocje bankowe: zastrzyk dodatkowych środków bez wyrzeczeń

W obiegowej opinii utarło się przeświadczenie, że za wszystko trzeba płacić, a jeżeli jakaś oferta zakłada otrzymanie czegoś bezpłatnie, zwykle należy doszukiwać się w niej drugiego dna. Nie zawsze musi tak jednak być, a dobrym przykładem mogą być w tym przypadku promocje bankowe. Oczywiście mają one na celu zdobycie nowych klientów, jednak równocześnie opierają się na łatwych do spełnienia warunkach, dzięki którym uda się uzyskać różnego typu benefity. Jednym z pojawiających się najczęściej jest natomiast gotówka. Najlepsze promocje bankowe w jednym miejscu możesz znaleźć z łatwością w Internecie, bez konieczności przeglądania oferty poszczególnych instytucji. Wystarczy być z nimi na bieżąco, aby znaleźć szanse na dodatkowy zarobek bez jakiegokolwiek ryzyka i czerpać z tego tytułu realne korzyści.

Pamiętaj o spełnieniu warunków promocji

Korzystanie z promocji bankowych jest niezwykle proste, a najbardziej zaangażowani poszukiwane okazji potrafią dzięki temu zarobić nawet kilka tysięcy złotych w skali roku. Chwila cierpliwości i skrupulatności może wobec tego pozwolić na uzyskanie zastrzyku gotówki, którą można spożytkować podczas przygotowań do wesela. Czerpanie dzięki nim korzyści nie wymaga większej wiedzy czy przygotowania. Obowiązkowo należy jednak zapoznać się z regulaminem promocji oraz oferty, której dotyczy. Najczęściej obowiązki będą dotyczyć zapewniania odpowiednich wpływów na rachunek lub korzystania na określonych zasadach z karty kredytowej czy debetowej. Aby uzyskać dodatkowe środki, należy skrupulatnie wywiązać się z warunków, warto więc np. prowadzić notatki dotyczące ofert, z których aktualnie korzystasz.