halonews
Kategorie:

Trendy w muzyce soul

Soul, popularny gatunek muzyki popularnej, pojawił się w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Łączy w sobie elementy czarnej muzyki gospel, muzyki rytmicznej i bluesowej, często łączy jazz. Muzyka soul staje się coraz bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych, a w dobie ruchu na rzecz praw obywatelskich coraz większą uwagę poświęcono wytwórniom płytowym, takim jak Motown, Atlantic czy Stax Records. Styl ten był popularny na całym świecie i ma bezpośredni wpływ na muzykę rockową i afrykańską. Soul był pierwotnie czarną muzyką amerykańską, ale z biegiem czasu staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. zjawisko kulturowe. Wiemy, że pionierami tego typu są Sam Cooke i Ray Charles i tak dalej.

Muzyka soul to styl muzyki popularnej, stworzony przez Afroamerykanin. Odnosi się do tego zdroworozsądkowego terminu Duma Czarnych i ich kultury. Użycie terminu „soul” Jej początki związane z muzyką są złożone. Grupy ewangeliczne na przestrzeni lat Termin ten był sporadycznie używany w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku Nazwa komponentu zespołu, na przykład The Soul Stirrers. z kolei Jazz świadomie nawiązuje do melodyjnych postaci i improwizacji wywodzących się z muzyki gospel czy folkowego bluesa późnych lat pięćdziesiątych. Zaczęto nazywać „soul jazz”

Jak powstał Soul

W latach sześćdziesiątych śpiewacy i aranżerowie zaczęli wykorzystywać technologię w muzyce gospel zapewniła ona bogactwo muzyki to podstawa stylu brzmieniowego wielu gwiazd i dusza jazzu „Soul” zaczęło się od ogólnego określenia całości Czarna muzyka popowa w tamtych czasach. Oprócz tego związanie soul jest zbiorem praktyk muzycznych i jest nierozerwalnie związana z rozwojem ruchu na rzecz praw obywatelskich i czarnego nacjonalizmu. Kultura i polityka . Fakty dotyczące używania słowa „dusza” Łączenie muzyki gospel, jazzu i bluesa, wskazywanie korelacja między tymi różnymi nawykami muzycznymi Istnieją ogólne metody harmonii, rytmu, melodii, barwy i stylu dźwięku, ale sposoby korzystania z tych metod są różne Elementy muzyczne i tematyczne teksty. Na początku lat 60. muzyka soul pojawiła się w muzyce rytmicznej i bluesowej.

Tak jednak, jak się powszechnie mówi, nie chodzi tylko o wprowadzanie nowych elementów z muzyki gospel. Rosnące wykorzystanie technologii głos, trzeba wyrazić duchową ekstazę wśród ludzi świeckich Kontekst, który również wzmacnia entuzjastyczną identyfikację piosenkarza I relacja między stylem song and soul a czarnoskórą społecznością (rola tego stylu w kształtowaniu jej kultury Wyjątkowość) . Dusza wchłonęła specyficzny puls i witalność czarnej muzyki i przejęła styl gospel i jego ekstremalny styl pochwał i nawoływań. Kolor emocjonalny. Nacisk położony jest na warstwę wokalną, Unikalna technologia polega na celowym zastosowaniu dźwięku Pełen napięcia, piękna melodia, niezliczone dekoracje i ozdoby (Zwykle prawie za darmo), częste modulacje i awarie Głosowe i zaimprowizowane wstawianie

Pionierzy w muzyce Soul

Soliści są najbardziej utalentowani Zakres dźwięku jest szeroki, co z kolei sprawia, że dźwięk jest szerszy Wyjaśnij zakres możliwości. Zwykle jest chór wokalny polifoniczny (wymawiana ewangelia). Dźwięk jest bardzo bogaty Początkowo bardzo spójny. Instrumenty wywodzą się z rytmu i bluesa, dlatego używa się instrumentów perkusyjnych i dętych (Głównie cyna), gitara i fortepian. Rytm jest bardzo wyrazisty Ale zmienna, rytm segmentacji również stał się oczywisty. Ważna rola Gra część rytmiczna, czasami brawo Tamburyn. Istnieją różne formy i nazywane są Podatek jest wliczony do znanych planów wezwania i odpowiedzi. Na poziomie dosłownym sekularyzm i boskość są ze sobą splecione, a słuchacz może doświadczyć Wszystkie kolory i skrajne emocje życia (miłość i nienawiść, ból I radość). Urzekająca intuicja przybliża tę muzykę dla odbiorcy jest również ilustracją niezwykłej prostoty I autentyczność informacji. Charakter piosenek jest zróżnicowany od bardzo Dynamiczny, poprzez liryzm, głęboką refleksję, tańczący do smutnego odbiorcy, do tego nazwa stylu sięga.

Przedstawiciele muzyki soul to także: James Brown, Sam Cook, Marvin Gay, Steve Wander, Percy Sledge, Michael Jackson (na początku swojej kariery), Sly · Stone, Duffy, Aretha Franklin, Otis Redding, Diana Ross, „Temptation”, Barry White, Isaac Hayes, Al Green, Erykah Badu, Whitney Houston, Anastacia, Smokey Robinson, Angie Stone, Joe Joss Stone i Amy Winehouse, Jesse McCartney, Nick Jonas oraz rząd i Adele. Większość grup muzycznych związanych z Motown Records tworzy muzykę co najmniej podobną do tego gatunku muzycznego. Dusza pokazuje swoją witalność i wypracowała niezliczone style. Miał również znaczący wpływ na współczesną muzykę popularną i współczesne R&B.

Więcej tego typu treści https://halonews.pl/