Dom Muz ul. Poznańska 52

tel. 56 66-44-912


Nauka gry na gitarze (wszystkie grupy wiekowe).

Nauka gry na gitarze-indywidualny tok nauczania, pełna godzina zajęć.
Możliwość realizacji zajęć również na Skarpie.
prowadzący: Robert Osmański
Kontakt: 607134413

Pracownia ceramiczna (wszystkie grupy wiekowe)
środy, godz. 17:00 – 19:00

Uwaga!

Z radością informujemy o naszym sukcesie. Dom Muz po złożeniu do programu Infrastruktura domów kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Modernizacja pracowni ceramicznej” uzyskał ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, będących w dyspozycji Ministra dofinansowanie w wysokości 20.000 zł na realizację tego zadania. Zakupiliśmy dwa nowe piece ceramiczne:

– piec firmy Rohde o pojemności 190 litrów;

– piec firmy Keramikos Economy Smart o pojemności 43 litry;

– koło garncarskie Shimpo;

– 10 toczków garncarskich.

Wzbogacenie wyposażenia pracowni uatrakcyjni zajęcia i umożliwi udział większej liczbie uczestników warsztatów. Jednocześnie pozwoli na powrót do cieszących się ogromnym zainteresowaniem realizowanych w soboty rodzinnych warsztatów ceramicznych oraz projektowanie wielu zdarzeń warsztatowych i artystycznych do plenerów ceramicznych włącznie.

Zapraszamy do pracowni dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć będziemy mieli okazję zapoznać się z tajnikami warsztatu oraz przyjrzeć się całemu procesowi powstawania ceramiki – od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia.
Prowadzenie: Gabriela Kutyba
Koszt: 80 zł/miesiąc

Środki pozyskane z wpłat uczestników przeznaczamy na materiały oraz dalsze wzbogacanie wyposażenia pracowni!

Zobacz zdjęcia z pracowni ceramicznej

Zobacz zdjęcia – Zaczarowane miasteczko

TEATR AMORFICZNY
godz. 16:30-18:00 GRUPA MŁODSZA (od lat 7) we wtorek
godz. 18:00-20:00 GRUPA STARSZA (licealiści, studenci, dorośli) w środę

Praca nad spektaklem czy etiudami w danym sezonie poprzedzona jest częścią warsztatową (w programie warsztatów znajdują się m.in. ćwiczenia dykcyjne, różnorodna interpretacja tekstów, praca nad ekspresją ciała i mimiką twarzy oraz poznawanie charakterystycznych elementów wybranych gatunków teatru itp.).
Scenariusze zmierzają w stronę teatru ruchu oraz teatru plastycznego, nie zawierają obszernych tekstów (informacja dla zapracowanych ;) – ZAPRASZAMY młodzież oraz osoby dorosłe a do GRUPY MŁODSZEJ dzieci od lat 7 .
Reżyserem Teatru Amorficznego jest Joanna Łagan, (animator kultury) dwukrotnie nagradzana za działalność w dziedzinie edukacji teatralnej.
Informacja o zespole

Teatr Amorficzny dotąd tworzyli licealiści oraz studenci (w jednym roku współtworzyli go również gimnazjaliści) – ma on za sobą 19 premier.
Wcześniej grupa występowała jako Teatr Bez Nazwy.
Zespół reprezentował Dom Muz na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym BUT (w 2012 r oraz w 2014 r), a także na dwóch ogólnopolskich konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika; brał udział również w licznych paradach i projektach.
Wygrał także casting do interdyscyplinarnego projektu (poświęconego W. Frelichowskiemu), którego finał nadawała TVP – „Szare Błogosławieństwo” (czerwiec 2013 r).

Teksty często piszą sami członkowie zespołu.
Autorami scenariuszy byli m.in.
Arleta Plitta, Mateusz Łagan, Łukasz Wudarski, Adam Zaguła – często wpływ na zmiany tekstu mieli także pozostali członkowie zespołu wchodzący w skład teatru w danym sezonie.

ZAPISY:
DOM MUZ ul. Poznańska 52, lub tel. 56- 66 44 912

opłata za miesiąc 35 zł

Opiekunem i reżyserem zespołu od początku jest Joanna Łagan.

Zobacz zdjęcia

Klub Seniora Podgórski Walczyk

Poniedziałek 13:00-16:00 – Podgórski Walczyk
Wtorek 14:00-16:00 – Klub Seniora

Klub powstał w 1978 r. Obecnie przewodniczącą jest pani Kazimiera Matlakiewicz.

W poniedziałki odbywają się próby zespołu wokalno-muzycznego „Podgórski Walczyk” z akompaniatorem. Zespół bierze czynny udział w występach podczas przeglądów amatorskich zespołów artystycznych, organizowanych przez Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Toruniu oraz przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy.
W każdy wtorek Klub Seniora spotyka się przy kawie i herbacie, spotkania te sprawiają starszym, często samotnym osobom wiele radości. Organizowane są imprezy okolicznościowe: „opłatek”, wieczorki taneczne, Dzień Inwalidy i Osób Niepełnosprawnych, wycieczki. Zespół bierze udział w „Dniu Chorych” w Czerniewicach, w festynach parafialnych. Spotkania Klubu Seniora urozmaicone są różnego rodzaju prelekcjami, pogadankami lekarza itp.
Zapraszamy wszystkich seniorów do naszego Klubu.

Joga
środy, godz. 19:10-20:00

Będziemy pracować nad fundamentalnymi pozycjami w jodze i przygotowywać ciało do bardziej zaawansowanej praktyki.
Nauczymy się prawidłowo oddychać oraz korzystać z siły ulokowanej w głębokich mięśniach naszego ciała, by poczuć lekkość i stabilność w asanach.
Stopniowo wzmacniając i uelastyczniając ciało poprawiamy swój stan fizyczny, przyczyniając się także do poprawy samopoczucia.
Dzięki regularnej praktyce jogi można złagodzić dolegliwości związane z wieloma chorobami cywilizacyjnymi, poprawić krążenie krwi w organizmie, dotlenić i ujędrnić ciało, zniwelować bóle pleców i stawów.
Jeżeli nigdy nie zetknąłeś się z jogą, czujesz, że Twoje ciało jest sztywne i „trudne w obsłudze” – te zajęcia są dla Ciebie.
Zabierz ze sobą swoją matę. Dla osób które mat nie posiadają coś się znajdzie, jednak zawsze lepiej mieć własną.

Jednorazowe wejście – 25 zł
Karnet 4 wejścia, ważny miesiąc – 80 zł

Joga dla początkujących (wrzesień/październik)
środy, godz. 18:00-19:00

więcej informacji:
Monika Burdach – „Baba Yoga”
tel. 500 302 784

www.baba-yoga.pl

Fitness, wtorki 18:45
czwartki, godz. 19:00

Fitness to najnowszy program fitnessowy, łączący wysokiej intensywności trening interwałowy z synchronizowaną muzyką, która motywuje do działania. Podczas ćwiczeń wykorzystujemy masę własnego ciała, ćwiczenia fitnessowe połączone z elementami boksu, kickboxingu itp. bez dodatkowych obciążeń. Ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy pod nr. tel: 883-759-758

Zumba
czwartki, godz. 18:00

Ograniczona ilość miejsc, obowiązują zapisy pod nr. tel: 883-759-758

Karnety:

4 zajęcia – 50,00 zł

8 zajęć – 80,00 zł

12 zajęć – 120,00 zł

Wejście jednorazowe – 15,00

Każdy karnet ważny jest na dany miesiąc !

Sekcja Treningu Kreatywności
piątki (2x w miesiącu), godz. 17:00-18:30 / 15 zł wejście

Trening kreatywności to spotkania warsztatowe w oparciu o różnorodne techniki mające na celu uaktywnienie umysłu. To także podjęcie próby odejścia od myślenia schematycznego w kierunku poszukiwań własnego języka i tworzenia  metafor słownych, plastycznych bądź  ruchowych.

Warsztaty zbudowane są w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenia pracy Joanny Łagan (animatora kultury) z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Z wykorzystaniem wiedzy z dziedziny arteterapii  a także doświadczeń m.in.: Leszka Brogowskiego, Inki Dowlasz, Wiesława Karolaka i Edwarda Nęcki.

Dom Muz ul. Okólna 169

tel. 56 654-84-56


Nauka tanga                                                                          czwartki, godz. 19:30-21:30

Zajęcia zarówno tych, którzy już tańczą, jak i tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z tangiem, zwanym też tangiem argentyńskim. Jeśli marzysz o tym aby nauczyć się tańczyć tango, to najlepiej zacznij od spotkania z tymi, którzy już go posmakowali. Potrzebujesz rozruszać swoje ciało, aktywnie odpocząć, zmienić swoje nawyki i wyjść z domu zamiast tylko oglądać taniec w TV? Nasze spotkania to miejsce, gdzie możesz się zrealizować.
Koszt to parkietowe w kwocie min. 50 zł/miesiąc, płatne na cele statutowe Fundacji COTANGO.
Organizator: Fundacja Terapii Tangiem COTANGO w Toruniu
tel. +48 604 219 184
e-mail: tango@cotango.pl
www.cotango.pl

Klub Seniora na Rudaku                                            poniedziałki, godz. 15:30-18:30

Seniorzy spotykają się w każdy poniedziałek w sali widowiskowej Domu Muz, aby porozmawiać przy herbacie oraz potańczyć przy muzyce na żywo. Organizuje również wydarzenia okoliczonściowe takie jak spotkanie opłatkowe, bal karnawałowy czy Dzień Babci i Dziadka.

wstęp wolny

Dom Muz ul. Podmurna 1/3

tel. 56 621-05-81


Tańce folkowe od podstaw (młodzież/dorośli)                            wtorki, godz. 18:30-20:00

Taneczna podróż sentymentalna z przytupem. Wszędobylska integracja. Doskonała zabawa, jakiej nie doświadczysz nigdzie indziej. Polska, Ukraina, Francja, Portugalia, Bałkany, a nawet Ameryka Południowa. Tradycja we współczesnym ujęciu. Proste zasady, jasno tłumaczone kroki, naturalne ruchy. UWAGA! Istnieje poważne ryzyko pozytywnego uzależnienia i szczęśliwego zakochania. W tańcach folkowych, oczywiście… i w czasie nich ;)

Prowadzenie: Katarzyna Kostańska

Koszt: 40 zł/miesiąc

Obserwuj grupę na Facebooku

 

Wieczory rękodzieła                                                                            wtorki, godz. 17:00 (co dwa tygodnie)

Zajęcia ruszają od listopada.

Warsztaty tradycyjnego rękodzieła (szydełko, druty i inne ręczne robótki) dla początkujących, mniej i bardziej zaawansowanych. Chcących się uczyć i chcących nauczać. Dla małych i dużych. Dla każdego, kto chciałby oderwać się od codziennych zajęć, napić się herbaty i przy okazji coś stworzyć… Zapraszamy do naszej społeczności.

Opiekun grupy: Elżbieta Chrulska, kontakt: podmurna@dommuz.pl

Koszt: 10 zł /miesiąc

Grupa strony na FB

Międzypokoleniowa grupa teatralna                                    wtorki, godz. 16:00

Zajęcia ruszają od listopada.

Zapraszamy każdego, kto szuka nie tylko przestrzeni do aktorskiego rozwoju, ale przede wszystkim twórczego spotkania (a niekiedy nawet zderzenia) z ludźmi w różnym wieku.

Nasza praca ma charakter projektowy – przez trzy miesiące pracujemy nad wybranym tematem poruszającym ważne dla nas sprawy. Praca odbywa się równolegle na płaszczyźnie aktorskiej jak i rozwoju osobistego. Od listopada rozpoczynamy nowy projekt pt. „asertywność”.

Zajęcia prowadzi instruktor teatralny i coach Elżbieta Chrulska
Koszt: 35 zł/miesiąc

Nauka gry na gitarze (wszystkie grupy wiekowe)

Nauka gry na gitarze-indywidualny tok nauczania, pełna godzina zajęć.
Możliwość realizacji zajęć również na Skarpie.
prowadzący: Robert Osmański
Kontakt: 607134413

Nauka gry na bębnach afrykańskich
środy, godz. 18:00-19:00

Powróciliśmy do zajęć, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kilka lat temu z takiej właśnie grupy warsztatowej Domu Muz wyłonił się zespół „Annye Fölike” koncertujący także poza Toruniem oraz organizujący Festiwal Perkusyjnych Instrumentów Etnicznych „Głos Afryki”.

Zapraszamy, bębny czekają na Ciebie!

Prowadzący: Zenon Szurpita. Opłata: 60 zł / miesiąc