Dom Muz ul. Okólna 169

tel. 56 654-84-56


Zajęcia ruchowo-taneczne (4-6 lat)
wtorki, godz. 16:00-17:00

Zapraszamy dzieci na zajęcia ruchowo-taneczne. Ich celem jest poznanie własnego ciała do takiego stopnia, by poprzez ruch móc wyrażać muzykę. Dzieci mają możliwość aktywnej i przyjemnej zabawy, która wpłynie pozytywnie na rozwój ich predyspozycji ruchowych i tanecznych.

Prowadząca Pani Katarzyna Kostańska

Koszt: 45 zł/miesiąc

Spotkania ze sztuką (7-12 lat)
wtorki, godz. 16:30-17:30

Podczas zajęć dzieci mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami sztuki użytkowej. Malujemy na szkle, robimy odlewy gipsowe, tworzymy kartki metodą scrapbookingu. Uczymy się szyć, filcować na mokro i sucho, malować na płótnie, robić nadruki. Poznajemy również tajniki powstawania biżuterii.Wszystkie przedmioty wykonane podczas zajęć dzieci zabierają do swoich domów.
Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska, Aleksandra Strzelec
Koszt: 45 zł/miesiąc

Warsztaty teatralne (7-12 lat)
czwartki, godz. 16:45-18:15

Czy zajęcia teatralne mogą rozwijać artystycznie za pomocą gier i zabaw w przyjaznej atmosferze twórczych poszukiwań? Owszem, na tym polega właśnie podejście pedagogiki teatru! W czasie warsztatów teatralnych dzieci uczą się pewności siebie, rozwijają swoje indywidualne talenty, przede wszystkim jednak świetnie się bawią w rówieśniczej grupie, współreżyserując autorskie działania teatralne. Prowadząca: Elżbieta Lewandowicz.
Koszt: 35 zł/miesiąc

Nauka gry na gitarze (7-18 lat)
piątek 17:00 – 18:00 (grupa młodsza)
18:00 – 19:00 (grupa starsza)

Zajęcia odbywają się w grupach – na poziomie podstawowym. W programie: swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, reggae, blues i jazz.
Prowadzenie: Adam Lewandowicz
Koszt: 60 zł/miesiąc

Projektowanie krajobrazu. Wstęp do architektury (10-14 l.) środy, godz. 16:00- 17:00

Zajęcia ruszają od października.

Zajęcia skierowane są do dzieci, które chcą rozpocząć przygodę z projektowaniem i więcej dowiedzieć się na temat otaczającej nas flory. Podczas tych zajęć będziemy zajmować się rysunkiem odręcznym, technicznym, trójwymiarowym, będziemy tworzyć makiety. Dzieci poznają historie architektury, roślinny i ich walory. Zajęcia odbywają się pod okiem architekta krajobrazu.
Prowadzący: Aleksandra Strzelec.
Koszt: 45 zł/miesiąc

  

 

  

Zajęcia plastyczne z panem Zbyszkiem (7-13 lat)
środy, godz. 16:00-17:30

Tematyka, która często wykracza poza ramy nauczania plastyki w szkole, obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące rysunku, malarstwa i rzeźby. W ciekawych ćwiczeniach, swobodnym doborze materiałów, narzędzi i tematów dzieci zapoznają się z elementami historii sztuki i podstawami warsztatu plastycznego. Bierzemy udział w konkursach plastycznych organizowanych przez inne placówki, gdzie z zdobywamy liczne nagrody i wyróżnienia.
Prowadzący: Zbigniew Przybysz
Koszt: 50 zł/miesiąc

ZOBACZ WIĘCEJ

Świetlica (7-13 lat)  poniedziałek-piątek godz. 15:30-17:30

Projekt realizowany jest przez Dom Muz od 2000 r., a finansowany przez Gminę Miasta Toruń. Uczęszczające do świetlicy dzieci pod kierunkiem prowadzących świetlicę odrabiają lekcje, uzupełniają zaległości w nauce. Dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach rozwijających kreatywność, w pracach organizacyjnych i porządkowych, wykonują dekoracje i prace plastyczne związane z konkursami itp. Jednocześnie dzieci uczestniczą w przedsięwzięciach kulturalnych organizowanych przez Dom Muz przy ul. Okólnej 169 i Poznańskiej 52 a także bywają w miejscach, rekreacji i edukacji takich jak basen, kino, teatr, muzeum. Wstęp wolny

 

Dom Muz ul. Poznańska 52

tel. 56 66-44-912


Zajęcia Plastyczne z Panem Zbyszkiem (7-13 lat)
wtorki, godz. 16:00-17:30

Od wielu lat cieszące się dużym zainteresowaniem wśród dzieci zajęcia plastyczne, prowadzone przez  plastyka. W programie m. in. rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika i inne ciekawe techniki plastyczne. Nasze pracownie biorą udział w licznych przeglądach i konkursach, na których zdobywamy nagrody i wyróżnienia.
Prowadzenie: Zbigniew Przybysz
Koszt: 50 zł/miesiąc

ZOBACZ WIĘCEJ

 

Pracownia ceramiczna (wszystkie grupy wiekowe)
środy, godz. 17:00 – 19:00

Uwaga!

Z radością informujemy o naszym sukcesie. Dom Muz po złożeniu do programu Infrastruktura domów kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Modernizacja pracowni ceramicznej” uzyskał ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, będących w dyspozycji Ministra dofinansowanie w wysokości 20.000 zł na realizację tego zadania. Zakupiliśmy dwa nowe piece ceramiczne:

– piec firmy Rohde o pojemności 190 litrów;

– piec firmy Keramikos Economy Smart o pojemności 43 litry;

– koło garncarskie Shimpo;

– 10 toczków garncarskich.

Wzbogacenie wyposażenia pracowni uatrakcyjni zajęcia i umożliwi udział większej liczbie uczestników warsztatów. Jednocześnie pozwoli na powrót do cieszących się ogromnym zainteresowaniem realizowanych w soboty rodzinnych warsztatów ceramicznych oraz projektowanie wielu zdarzeń warsztatowych i artystycznych do plenerów ceramicznych włącznie.

Zapraszamy do pracowni dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas zajęć będziemy mieli okazję zapoznać się z tajnikami warsztatu oraz przyjrzeć się całemu procesowi powstawania ceramiki – od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia.
Prowadzenie: Gabriela Kutyba
Koszt: 80 zł/miesiąc

Środki pozyskane z wpłat uczestników przeznaczamy na materiały oraz dalsze wzbogacanie wyposażenia pracowni!

Zobacz zdjęcia z pracowni ceramicznej

Zobacz zdjęcia – Zaczarowane miasteczko

Oto nowe piece ceramiczne oraz koło garncarskie:

Zakup dofinansowany przez:

Gry i zabawy plastyczno – ruchowe. (5-7 lat)
poniedziałki, godz. 16:30-18:00

Na zajęciach wcielisz się w ulubioną postać książkową lub filmową, zrealizujesz swoje marzenia i pomysły. Zajęcia oparte są na działaniach plastycznych, teatralnych i różnego rodzaju grach, zagadkach itp. Podzielone są na trzy formy aktywności:
I cz. dotyczy głównie aktywności intelektualnej: zawarte są w niej zabawy, skojarzenia, zagadki itp.
II cz. to działania plastyczne (w wybranych technikach) wokół zaproponowanego tematu.
III cz. zawiera głównie działania ruchowe – do tej części należą zabawy teatralne i „podwórkowe”; czasem dzieci same tworzą krótkie improwizacje do swoich pomysłów (tu głównie praca z tkaniną, rekwizytem itp.)
Po roku pracy – a czasem już po pierwszym semestrze (jeśli jest dużo dobrych prac) organizowana jest wystawa.
prowadzenie: Joanna Łagan
Koszt: 35 zł/miesiąc

Zajęcia ruchowo-taneczne (4-6 lat)
czwartki, godz. 16:00-17:00

Zapraszamy dzieci na zajęcia ruchowo-taneczne. Ich celem jest poznanie własnego ciała do takiego stopnia, by poprzez ruch móc wyrażać muzykę. Dzieci mają możliwość aktywnej i przyjemnej zabawy, która wpłynie pozytywnie na rozwój ich predyspozycji ruchowych i tanecznych.

Prowadząca Pani Katarzyna Kostańska

Koszt: 45 zł/miesiąc

Rodzinne tańcowanie – warsztaty dla rodziców z dziećmi

Raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnie serdecznie zapraszamy całe rodziny na wspólne harce na parkiecie. Będziemy się bawić, uczyć, tańczyć i śmiać. Będziemy wspólnie spędzać czas w radości tańcowania. Do zobaczenia na deskach!

1 sobota w miesiącu, godzina 11.00 – 12.30.

Dom Muz, ul. Poznańska 52, Sala widowiskowa.

Prowadzenie: Katarzyna Kostańska

Ceny: Osoba dorosła 15,00 zł, Pierwsze dziecko 10,00 zł, Dwójka dzieci lub więcej, każde po 5,00 zł.

Spotkania ze sztuką (7-12 lat)
poniedziałki, godz. 16:30-17:30

Podczas zajęć dzieci mają możliwość zapoznania się z różnymi technikami sztuki użytkowej. Malujemy na szkle, robimy odlewy gipsowe, tworzymy kartki metodą scrapbookingu. Uczymy się szyć, filcować na mokro i sucho, malować na płótnie, robić nadruki. Poznajemy również tajniki powstawania biżuterii.Wszystkie przedmioty wykonane podczas zajęć dzieci zabierają do swoich domów.
Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska, Aleksandra Strzelec
Koszt: 45 zł/miesiąc

TEATR AMORFICZNY ZAPRASZA

16:30-18:00 GRUPA MŁODSZA (od lat 7) we wtorki
18:00-20:00 GRUPA STARSZA (licealiści, studenci, dorośli) w środy

Praca nad spektaklem czy etiudami w danym sezonie poprzedzona jest częścią warsztatową (w programie warsztatów znajdują się m.in. ćwiczenia dykcyjne, różnorodna interpretacja tekstów, praca nad ekspresją ciała i mimiką twarzy oraz poznawanie charakterystycznych elementów wybranych gatunków teatru itp.).
Scenariusze zmierzają w stronę teatru ruchu oraz teatru plastycznego, nie zawierają obszernych tekstów (informacja dla zapracowanych ;) – ZAPRASZAMY młodzież oraz osoby dorosłe a do GRUPY MŁODSZEJ dzieci od lat 7 .
Reżyserem Teatru Amorficznego jest Joanna Łagan, (animator kultury) dwukrotnie nagradzana za działalność w dziedzinie edukacji teatralnej.
Informacja o zespole

Teatr Amorficzny dotąd tworzyli licealiści oraz studenci (w jednym roku współtworzyli go również gimnazjaliści) – ma on za sobą 21 premier.
Wcześniej grupa występowała jako Teatr Bez Nazwy.
Zespół reprezentował Dom Muz na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym BUT (w 2012 r oraz w 2014 r), a także na dwóch ogólnopolskich konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika; brał udział również w licznych paradach i projektach.
Wygrał także casting do interdyscyplinarnego projektu (poświęconego W. Frelichowskiemu), którego finał nadawała TVP – „Szare Błogosławieństwo” (czerwiec 2013 r).

Teksty często piszą sami członkowie zespołu.
Autorami scenariuszy byli m.in.
Arleta Plitta, Mateusz Łagan, Łukasz Wudarski, Adam Zaguła – często wpływ na zmiany tekstu mieli także pozostali członkowie zespołu wchodzący w skład teatru w danym sezonie.

ZAPISY:
DOM MUZ ul. Poznańska 52, lub tel. 56- 66 44 912

opłata za miesiąc 35 zł

Opiekunem i reżyserem zespołu od początku jest Joanna Łagan.
Zobacz zdjęcia 

Nauka gry na gitarze (wszystkie grupy wiekowe) godziny i dni do uzgodnienia indywidualnie

Nauka gry na gitarze-indywidualny tok nauczania, pełna godzina zajęć. 
Możliwość realizacji zajęć również na Skarpie.
prowadzący: Robert Osmański
Kontakt: 607134413

Sekcja Treningu Kreatywności – piątki (2x w miesiącu), godz. 17:00-18:30 / 15 zł wejście

Trening kreatywności to spotkania warsztatowe w oparciu o różnorodne techniki mające na celu uaktywnienie umysłu. To także podjęcie próby odejścia od myślenia schematycznego w kierunku poszukiwań własnego języka i tworzenia  metafor słownych, plastycznych bądź  ruchowych.

Warsztaty zbudowane są w oparciu o ponad 20-letnie doświadczenia pracy Joanny Łagan (animatora kultury) z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Z wykorzystaniem wiedzy z dziedziny arteterapii  a także doświadczeń m.in.: Leszka Brogowskiego, Inki Dowlasz, Wiesława Karolaka i Edwarda Nęcki.

Dom Muz ul. Podmurna 1/3

tel. 56 621-05-81


Międzypokoleniowa grupa teatralna
wtorki, godz. 16:30-18:00

Zajęcia ruszają od listopada.

Zapraszamy każdego, kto szuka nie tylko przestrzeni do aktorskiego rozwoju, ale przede wszystkim twórczego spotkania (a niekiedy nawet zderzenia) z ludźmi w różnym wieku. Szczególnie zaproszenie adresujemy do rodziców z dziećmi i seniorów.
Prowadząca: Elżbieta Lewandowicz
Koszt: 35 zł/miesiąc

 

Wieczory rękodzieła
wtorki, godz. 17:00-18:30 (co dwa tygodnie)

Zajęcia ruszają od listopada.

Warsztaty tradycyjnego rękodzieła (szydełko, druty i inne ręczne robótki) dla początkujących, mniej i bardziej zaawansowanych. Chcących się uczyć i chcących nauczać. Dla małych i dużych. Dla każdego, kto chciałby oderwać się od codziennych zajęć, napić się herbaty i przy okazji coś stworzyć… Zapraszamy do naszej społeczności. Opiekun grupy: Elżbieta Lewandowicz
Koszt: 10 zł /miesiąc

Nauka gry na gitarze (wszystkie grupy wiekowe) godziny i dni do uzgodnienia indywidualnie

Nauka gry na gitarze-indywidualny tok nauczania, pełna godzina zajęć. 
Możliwość realizacji zajęć również na Skarpie.
prowadzący: Robert Osmański
Kontakt: 607134413

Joga dla dzieci
poniedziałki, godz. 16:00-17:00 (przedszkolaki)
poniedziałki, godz. 17:15-18:15 (starszaki)

Joga nie ma w sobie elementów rywalizacji! Każdy wychodzi z zajęć wygrany – zyskuje spokojny skoncentrowany umysł i silne, elastyczne ciało. Ćwiczenia poprawiają zdolności motoryczne, uczą właściwego wyciszenia. Na każdych zajęciach zabawy ruchowe takie jak BABA JOGA patrzy, papierowe asany czy koty, drzewa kontra bociany i żaby.

Zapisy u Pani Julianny Kublickiej – instruktorki hatha jogi i jogi dla dzieci.
tel. 512 160 945

Cena zajęć 80 zł/m-c, rabat rodzeństwo – 70 zł dziecko.

Nauka gry na bębnach afrykańskich
środa, godz. 18:00 – 19:00

Powróciliśmy do zajęć, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kilka lat temu z takiej właśnie grupy warsztatowej Domu Muz wyłonił się zespół „Annye Fölike” koncertujący także poza Toruniem oraz organizujący Festiwal Perkusyjnych Instrumentów Etnicznych „Głos Afryki”.

Zapraszamy, bębny czekają na Ciebie !

Prowadzący: Zenon Szurpita. Opłata: 60,- zł za miesiąc.