W dniu 30 listopada 2018 r. Dom Muz złożył wniosek do Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Infrastruktura domów kultury, zawierający projekt modernizacji pracowni ceramicznej przy ul. Poznańskiej 52 i zakup nowego wyposażenia.

Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. 

Do tej pory korzystaliśmy z pracowni wyposażonej w 1 piec ceramiczny z 2006 r., dziś już bardzo wysłużony, więc warunki były skromne, a naszą ambicją był rozwój warsztatów ceramicznych cieszących się coraz większą popularnością. Dotarliśmy do pewnej granicy naszych możliwości z powodu ograniczenia ilości i czasy wypału prac uczestników.

Po wielokrotnych staraniach przyszedł sukces – 6 lutego 2019 r. drogą mejlową otrzymaliśmy z Ministerstwa informację o uzyskaniu dofinansowania na realizację projektu – zadania „Modernizacja pracowni ceramicznej”. Dofinansowanie wynosi 20 000, zł. O uzupełnienie wymaganego udziału własnego w kwocie 6798 zł zwróciliśmy się do Gminy Miasta Toruń. Otrzymaliśmy zapewnienie o dotacji i z radością przystąpiliśmy do działania.

Zakupiliśmy:

dwa nowe piece ceramiczne firmy Rohde o pojemności 190 litrów i piec firmy Keramikos o pojemności 43 litrów, koło garncarskie Shimpo oraz 10 metalowych toczków garncarskich.

Wzbogacenie wyposażenia pracowni uatrakcyjni zajęcia i umożliwi udział większej liczbie uczestników warsztatów. Jednocześnie pozwoli na powrót do cieszących się ogromnym  zainteresowaniem realizowanych w soboty rodzinnych warsztatów ceramicznych oraz projektowanie wielu zdarzeń warsztatowych i artystycznych do plenerów ceramicznych włącznie.